Zvažujete pořízení elektronického obojku?

výcvikový obojek

Češi jsou bez nadsázky národem milovníků psů. Snad v každém druhém domě a bytě bydlí nějaký čtyřnohý mazlíček, většinou pejsek. Ne všichni jsou ale vychovaní a dobře vycvičení. Ne od každého plemene a každého psa se samozřejmě vyžaduje stoprocentní poslušnost, základní povely by ale měl znát každý pes.

výcvikový obojekK tomu abychom psa naučili ve všech případech přijít na přivolání se používá dostatečně dlouhé vodítko nebo také elektronický výcvikový obojek. Během výcviku totiž musíme psa motivovat odměnou za splnění povelu a upozornit na nesplnění úkolu okamžitě. Jen tak pes ví, co udělal dobře a co ne. Pokud máte problém psa odvolat či přivolat, může se snadno stát, že se pes zaběhne či způsobí někde problémy. Zvláště u psů větších plemen je proto přivolání psa opravdu klíčové. Nebojte se používat spolehlivý a jednoduchý prostředek, který vám pomůže zefektivnit výcvik.

Psa potřebujeme upozornit, aby splnil úkol, v žádném případě nejde o to psa týrat a působit mu bolest. Výcvikové elektronické obojky proto používají i profesionální kynologové. Díky nastavení intenzity impulzu jsou obojky zcela bezpečné. Ovládání všech výcvikových obojků je intuitivní. Jejich použití je jednoduché a jejich používání vede k rychlému získání a podpoření správných návyků. Pes rychle pochopí, co se po něm požaduje, a výsledky výchovy jsou trvalé.

Na výběr je hned několik typů obojků. Základní model obojku má dosah zhruba 200 metrů a jeho ovládání je opravdu jednoduché. Vylepšený model obojku má dosah až 250 m a disponuje více funkcemi. Můžete nastavit jednu z 20 úrovní korekčních impulsů a některý z 8 druhů světla.

Další způsob využití elektronických obojků jsou obojky reagující na štěkání psa. Není totiž příjemné poslouchat štěkání trvající i několik hodin, kdy jsou majitele psa v práci a ve škole a pes je doma sám.

Oba zmiňované typy elektronických obojků koupíte ve specializovaném internetovém obchodě KrmivaHostivice.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*