
Češi jsou bez nadsázky národem milovníků psů. Snad v každém druhém domě a bytě bydlí nějaký čtyřnohý mazlíček, většinou pejsek. Ne všichni jsou ale vychovaní a dobře vycvičení. Ne od každého plemene a každého psa se samozřejmě vyžaduje stoprocentní poslušnost, základní povely by ale měl znát každý pes.
K tomu abychom psa naučili ve všech případech přijít na přivolání se používá dostatečně dlouhé vodítko nebo také elektronický výcvikový obojek. Během výcviku totiž musíme psa motivovat odměnou za splnění povelu a upozornit na nesplnění úkolu okamžitě. Jen tak pes ví, co udělal dobře a co ne. Pokud máte problém psa odvolat či přivolat, může se snadno stát, že se pes zaběhne či způsobí někde problémy. Zvláště u psů větších plemen je proto přivolání psa opravdu klíčové. Nebojte se používat spolehlivý a jednoduchý prostředek, který vám pomůže zefektivnit výcvik.
Psa potřebujeme upozornit, aby splnil úkol, v žádném případě nejde o to psa týrat a působit mu bolest. Výcvikové elektronické obojky proto používají i profesionální kynologové. Díky nastavení intenzity impulzu jsou obojky zcela bezpečné. Ovládání všech výcvikových obojků je intuitivní. Jejich použití je jednoduché a jejich používání vede k rychlému získání a podpoření správných návyků. Pes rychle pochopí, co se po něm požaduje, a výsledky výchovy jsou trvalé.
Na výběr je hned několik typů obojků. Základní model obojku má dosah zhruba 200 metrů a jeho ovládání je opravdu jednoduché. Vylepšený model obojku má dosah až 250 m a disponuje více funkcemi. Můžete nastavit jednu z 20 úrovní korekčních impulsů a některý z 8 druhů světla.
Další způsob využití elektronických obojků jsou obojky reagující na štěkání psa. Není totiž příjemné poslouchat štěkání trvající i několik hodin, kdy jsou majitele psa v práci a ve škole a pes je doma sám.
Oba zmiňované typy elektronických obojků koupíte ve specializovaném internetovém obchodě KrmivaHostivice.cz.
Buďte první kdo přidá komentář