Udělejte si o dovolené výlet.

panda cervena

panda cervenaPokud letos o dovolené neplánujete vyrazit do exotických vzdálených destinací ani k moři někam v Evropě, můžete si užít hezkou dovolenou někde v Čechách. Pokud si ale myslíte, že pobytem u nás, ať už u rybníků, na horách nebo v historických městech nějak zvlášť ušetříte, jste na omylu. Ceny v českých kempech, penzionech i hotelech jsou v drtivé většině srovnatelné se zahraničím. V nabídkách last minute seženete zájezd za teplem za i za zlomek původní ceny.

Pokud máte možnost na dovolenou vyrazit až po hlavní sezóně, to znamená třeba v září, můžete ušetřit opravdu výrazně a ještě si užít dovolenou bez davů lidí.

Jestliže máte málo času, zkuste si udělat alespoň nějaký zajímavý výlet. I během jednoho pohodově stráveného dne načerpáte síly k další pracovní zátěži. Nesnažte se proto stihnout vidět a prožít co nejvíce věcí během co nejkratšího času.

V Ústeckém kraji stojí za návštěvu třeba Kamencové jezero, ve světě velmi ojedinělá vodní plocha. Obsah kamence zamezuje růstu řas a sinic, takže se zde můžete na rozdíl od jiných vodních ploch v přírodě koupat bez rizika podráždění organismu toxiny. Kamencové jezero skýtá mnoho možností pro sportovce i rodiny s malými dětmi. Můžete si půjčit šlapadlo nebo kajak nebo zkusit vodní lyže. Pro děti je na břehu ztroskotaná nefalšovaná pirátská loď i s piráty a samozřejmě poklad. Vodní atrakce, houpačky a ukotvená nafukovací mola s chyty na lezení ocení malí i velcí.

Hned vedle Kamencového jezera naleznete rozlehlý zoopark, který se specializuje na chov zvířat z Evropy a Asie. Spolu se zoologickou zahradou v Liberci je jedinou zoo, kde můžete vidět majestátní Takiny čínské. O víkendu se děti mohou projet vláčkem Lokálkou Amálkou. Na rozdíl od podobných atrakcí v jiných zoo trvá jízda 20 minut a je doprovázena odborným výkladem o zvířatech v zooparku. Další víkendovou atrakcí je jízda Safari expresem do výběhu zubrů, kde si můžete tato zvířata, která byla pomocí odchovů v zoologických zahradách reintrodukovaná zpět do volné přírody, prohlédnout opravdu zblízka. Děti se mohou povozit na ponících. Pro koníky a oslíky lze zakoupit krmení při vstupu do zoo.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*