Sekačky a křovinořezy pro malou i rozlehlou zahradu.

sekačka

sekačkaKaždý, kdo vlastní alespoň malý zatravněný kousek půdy musí trávu alespoň čas od času posekat. I pokud zrovna netoužíte po anglickém trávníku, oceníte kvalitní sekačku.

Pokud se k sekání trávy či louky dostanete maximálně jednou do měsíce, nebo pokud má pozemek složitý nerovný terén s větším počtem překážek, využijete křovinořez. Stejně jako sekačky jsou i křovinořezy zahradnické zařízení k zarovnání travnatého porostu. Křovinořez si snadno poradí i se starou houževnatou vegetací a drobnými keři. Hodí se pro údržbu menších ploch nebo dosečení pro sekačku obtížně přístupných míst, jako jsou okraje záhonů a místa kolem stromů a jiných překážek.

Křovinořezy i sekačky na trávu se liší pohonem a výkonem. Mají různou konstrukci i způsob ovládání. Vybírejte podle toho v jakém terénu, jak často a jak dlouho budete se sekačkou či křovinořezem pracovat. Robustnější, finančně nákladnější sekačky s vyšším výkonem  (traktůrky), jsou nenáročné na ovládání a oceníte je při sekání trávy i jiných pracích na velkém pozemku.

Nástroje na sekání, přesněji řečeno řezání trávy a větviček mohou být strunové, nožové, řetězové bubnové nebo nůžkové. Sekačky bývají nejčastěji poháněny elektromotorem.  Ne všude je však zajištěn přívod elektrické energie. V takových případech musíte volit sekačky se spalovacím motorem, většinou benzínovým. Navíc s benzinovými sekačkami zvládnete i poměrně velký pozemek. Motorové sekačky s pojezdem jsou také snadno ovladatelné a mají k dispozici řadu příslušenství a doplňků k usnadnění a zefektivnění práce.  Pokud nebydlíte na samotě, musíte počítat s tím, že hluk ze sekačky se spalovacím motorem může rušit a obtěžovat sousedy.

Pro snadnou údržbu trávníku v okolí domu slouží elektrické vřetenové sekačky. Akumulátorová vřetenová sekačka je dobře ovladatelná a velmi mobilní. Musíme však dopředu počítat s dobou potřebnou k nabití akumulátoru. Výhodou je nízká provozní hlučnost.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*