Nadčasové dřevěné podlahy.

podlaha

podlahaNejčastěji volenými podlahami posledních let jsou laminátové plovoucí podlahy. Dá se ale říci, že i dřevo, jako klasický přírodní materiál, zažívá svou renesanci. Díky moderním technologiím výroby dřevěných podlah, mají novodobé podlahy výhody laminátových podlah a neztrácí svou nepopíratelnou krásu. I dřevěnou podlahu lze zvolit v úpravě plovoucí podlahy, s jednoduchou pokládkou a zámkovým mechanismům spojů.

Podlahu vybíráme na dlouhou dobu, proto se vyplatí zvážit všechny možné varianty a připlatit si za kvalitu. Kromě designu má klasická dřevěná podlaha z masivu kouzlo, které s časem nevyprchá. Podlahu lze poměrně snadno renovovat v případě potřeby. Moderní dřevěné podlahy se snadno ošetřují a udržují. Lze zvolit tvrdé dřevo mnoha druhů a mořit na barevný odstín podle přání.

Dřevo z našich domovů jen tak nezmizí. Dodává interiéru pocit útulnosti. Ani dřevěné podlahy nemusí být nad finanční možnosti běžného člověka. Další variantou dřevěných podlah, která si získává stále více příznivců, jsou dýhované parkety. Při jejich výrobě se spotřebuje podstatně méně drahého tvrdého kvalitního dřeva s vysokou hustotou. Proto si lze za přijatelnou cenu dovolit i dýhovanou podlahu z exotických dřevin, jako je například teak. Úzké plátky dřeva vybraného dekoru jsou nalisovány na velmi kvalitní nosič. Vzniká tak dřevěná podlaha krásného vzhledu, vhodná i do více zatěžovaných prostorů. Podlahy mají dlouhou životnost a nejsou náročné na údržbu.

Vysoce funkční a kvalitní jsou vícevrstevné dřevěné podlahy s povrchovou 3 nebo 4 mm silnou nášlapnou vrstvou z masivního dřeva. Takové podlahy jsou odolné vůči zatížení, povrchové vlhkosti i změnám teploty. Také nemají nešvar starých prkenných podlah, vrzání při chůzi.

Dřevěné prkenné podlahy jsou přece jen o něco náročnější na změny vlhkosti v prostředí. Do prostorů, kde je vyšší nebo kolísavá vlhkost se více hodí dýhované podlahy, které jsou méně náchylné na poškození. Jejich dalšími výhodami jsou snížení prašnosti a tím i výskytu alergenů. Moderní dýhované podlahy samozřejmě neobsahují žádné formaldehydy a jiná byť jen potenciálně zdraví škodlivá rozpouštědla.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*