Tepelné a foukané izolace.

izolace podlahy

izolace podlahyTrendem v bydlení je zamezení úniku tepla z interiéru, čímž se značně omezí náklady na vytápění objektu. U starších staveb se volí nejrůznější systémy zateplení.

Na výběr nejsou pouze polystyrénové desky a minerální vlna. Další z možností tepelné izolace obytných, průmyslových i zemědělských staveb, je použití systému Climatizer Plus, na bázi vlny z celulózových vláken. Jedná se o dobrý tepelný i akustický izolant, přírodní, zdravotně nezávadný materiál, jehož výhodou jsou i poměrně nízké pořizovací náklady. Systém se doporučuje i pro tepelnou izolaci  střech.

Jedná se o volně vláknitou izolaci, která se aplikuje strojově, foukáním. Tento typ izolace lze použít především na vodorovné, šikmé, případně i na kolmé podklady. Ve vlně obsažené nelétavé komponenty a  specifické složky zajišťují nejen vynikající tepelně izolační vlastnosti, ale i  ochranu stavebních konstrukcí proti ohni, výskytu plísní, hmyzu, dřevních škůdců a hlodavců.  Chemická příměs kyseliny borité a síranu hořečnatého napomáhá v případě požáru vytvořit souvislou zuhelnatělou vrstvu zpomalující postup ohně vrstvou izolace.

Systémem Climatizer Plus se zateplují šikmé střechy a nově vzniklé obytné podkrovní prostory. Pokud jsou prostory optimálně připraveny, je možné izolaci aplikovat až na závěr, již do hotových prostor. Jednou z důležitých funkcí střechy je odvětrání zbytkové vlhkosti z interiéru. Díky odvětrávací mezeře nedochází v létě k takovému přehřívání podkrovních prostor.

Při zateplení objektů se často zapomíná na strop. Tepelné ztráty stropem, ale nejsou v žádném případě zanedbatelné, protože teplý vzduch stoupá a uniká právě nezatepleným stropem. Nepochozí stropní konstrukce mohou být velice snadno izolovány metodou foukaná izolace. Ve většině případů se považuje za dostatečnou tloušťka 12 cm. Se systémem Climatizer Plus lze dostatečně zateplit také pochozí stropní konstrukce.  Je nutné pouze uvolnit několik záklopných prken, popřípadě vyvrtat vhodné otvory. Jako tepelná a protihluková izolace se používá Climatizer Plus i při instalaci podlah v nových podkrovních prostorách.Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*