Vytápění nejenom pro nízkoenergetické domy.

vytápění

vytápěníJedním z ekologicky nejšetrnějších a nejekonomičtějších způsobů vytápění obytných i komerčních objektů, je vytápění  pomocí tepelných čerpadel. Tento typ vytápění splňuje požadavky kladené na tepelné bilance nízkoenergetických nebo pasivních domů.

Náklady na vytápění tepelnými čerpadly

Výhody tepelných čerpadel ale můžete využívat i pokud váš rodinný dům nepatří do kategorie nízkoenergetických staveb. Podle několika kritérií se můžete rozhodnout pro čerpadla typu vzduch – voda nebo země – voda. Voda je médiem, kterému je předáváno teplo, které následně ohřívá interiéry. S rostoucími náklady na vytápění plynem nebo elektrickou energií a s ohledem na ekologickou daň z fosilních paliv, se návratnost poměrně vysoké počáteční investice do tepelného čerpadla zrychluje.

Zda a kdy se vám investice do tepelného čerpadla vyplatí lze poměrně snadno vypočítat. Při investicích do tepelného čerpadla, které odebírá teplo ze země je potřeba počítat s vyšší počáteční investicí. Vyšší cenu nezpůsobuje nákup čerpadla, ale stavební práce spojené s hloubením jednoho případně více vrtů, hlubokých minimálně několik desítek metrů. Vyšší počáteční náklady připadají i na instalaci kolektoru pod povrch. Odebrané nízkopotencionální teplo je předáváno ve výměníku tepelného čerpadla.

Hodí se pro vaši nemovitost tepelná čerpadla vzduch – voda?

Pro tepelná čerpadla hovoří jejich vysoká účinnost a nízká spotřeba elektrické energie nutná pro jejich provoz. Tepelná čerpadla vzduch – voda představují nižší počáteční náklady, je ale vždy potřeba vzít v úvahu roční topný faktor  a výkon tepelného čerpadla, který ovlivňují okolní podmínky a v neposlední řadě druh chladiva tepelného čerpadla. V chladnějších lokalitách se doporučuje profesionální posouzení účinnosti tepelného čerpadla vzduch – voda. I když to možná zní trochu divně, i ze studeného vzduchu, tj. vzduchu s teplotami pod bodem mrazu lze odebrat teplo. Kvalitní tepelná čerpadla pracují efektivně i během opravdu studené zimy, kdy teploty klesají pod 20 stupňů pod nulou. Pro kvalitní fungování vytápění tepelnými čerpadly je nutný i dokonalý systém regulace. Tepelná čerpadla mohou fungovat v letním období jako klimatizace vnitřních prostor.

Tepelná čerpadla PZP

Tepelná čerpadla společnosti PZP Komplet představují záruku kvality potvrzenou ziskem mnoha ocenění a certifikátů. Jedním z oceněných výrobků je například tepelné čerpadlo Split systém, typ HP3AW. Jedná se o čerpadlo typu vzduch – voda, oceněné Zlatou plaketou.    Čerpadla PZP se mohou pochlubit i oceněními za design. Společnost má dlouhou historii spojenou nejenom s vývojem a výrobou tepelných čerpadel určených pro pro vytápění průmyslových objektů i rodinných domů a ohřev vody, ale i větracích a odvlhčovacích jednotek s tepelnými čerpadly, odvlhčovačů vzduchu a solárních systémů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*