Šetřete pomocí rekuperace tepla

Větrací a rekuperační jednotka Renovent Sky

Ceny za vytápění domu představují v našich zeměpisných šířkách nemalé pravidelné výdaje. Každý, kdo chce stavět nový dům nebo se rozhodne od základu zrekonstruovat dům starý, musí sledovat nové trendy v oblasti vytápění a úspory energie. Technologií vytápění je na výběr hned několik, a ty moderní mají jedno společné. Je to snižování energetické náročnosti staveb.

Pasivní dům by neměl mít roční spotřebu tepla vyšší než 15 kWh na metr čtvereční. Předpokládá se, že dům bude vybaven vzduchotechnikou fungující na principu rekuperace tepla.  Rekuperace tepla je v podstatě předehřátí vzduchu, který je přiváděn do budovy, díky teplému odpadnímu vzduchu, který novému vzduchu předá část svého tepla, ideálně více než 90 %.

K omezení úniku tepla slouží tedy kromě zateplených stěn a střechy, nových oken a dveří i rekuperace vzduchu neboli nucené řízené větrání, které nejenom že sníží náklady na vytápění, ale také zamezí nežádoucímu zvyšování vlhkosti. Právě vysoká vlhkost v interiéru, která kondenzuje v kapky na oknech, a vstřebává se do zdiva,  vede k rozvoji plísní.

Představujeme systém větrání a rekuperace vzduchu ŠTORC TZB

Větrací a rekuperační jednotka Renovent Sky

Základem každé rekuperační jednotky je tepelný výměník, který velmi efektivně sníží ztrátu tepla zapříčiněnou větráním.

Výhodou rekuperačních jednotek od společnosti Brink Climate Systems je tichý provoz, nízkoúdržbovost, snadné ovládání, nízká vlastní spotřeba energie a filtrace nečistot ze vzduchu. Vyšší stupeň filtrace je schopný odstranit ze vzduchu i pyly, což ocení alergici.

Jakou rekuperační jednotku zvolit?

Na výběr jsou nástěnné rekuperační jednotky Renovent Excellent, malé rekuperační jednotky Renovent Sky a novinka – lokální rekuperační jednotka Air 70. Rekuperační jednotky Renovent Excellent i Renovent Sky jsou standardně vybaveny automatickou regulací vyváženého průtoku vzduchu, inteligentní ochranou proti zamrzání a bypass klapkou.

Air 70Pokud hledáte malou kompaktní rekuperační jednotku do bytu nebo třeba jen jedné místnosti, určitě vás zaujme model Air 70.

Jedná se o tichou, kompaktní decentrální výkonnou rekuperační jednotku s kapacitou až 70 m3/h a průměrem trubky jen 250 mm. Protože se jedná o bezpotrubní systém, jednotka Air 70 se snadno a rychle instaluje do obvodové zdi větrané místnosti. Na první pohled je vidět pouze kryt s decentním designem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*