Jak na rekonstrukci koupelny

koupelna

koupelnaNe každý bydlí v novostavbě, proto musí tolik lidí řešit problémy spojené s rekonstrukcí bydlení. Každý chce, aby jeho domov byl komfortní a hezký. Vždy se dá něco vylepšit. Rekonstrukce koupelny je většinou jednou z  prvních věcí, kterou řeší ti, kteří se nastěhovali do starého domu či bytu. Cílem rekonstrukce je získat novou koupelnu, která bude odpovídat moderním požadavkům na funkčnost i vzhled.

Pokud nemáte v rodině opravdu šikovného kutila, doporučujeme na zbourání jistě nevzhledného umakartového jádra najmout odborníky. Kde je ale hledat a kolik bude nová koupelna stát. S výběrem firmy vám pomůže web nejlepsipoptavka.cz. Zadání poptávky je zdarma a výběrem nejlepší nabídky můžete ušetřit dost peněz.

Pokud chcete rekonstuovat koupelnu, je nutné zamyslet se nejprve nad šíři prací. Některé firmy nabízejí komplexní řešení pro každou koupelnu, od bouracích prací po práce instalatérské. Tou zábavnější částí rekonstrukce bývá vybírání koupelnového vybavení a obkladů. Výběr materiálů a barevného ladění, výběr koupelného nábytku a sanitární keramiky totiž závisí na osobních preferencích, vkusu a finančních možnostech. Nejjednodušší a nejlevnější variantou je nalepit keramické obklady speciálním lepidlem přímo na umakartové jádro.

Lze se samozřejmě inspirovat aktuálními módními trendy, ale není nutné je slepě následovat. Koupelnu totiž rařizujeme většinou na mnoho let. Ať už zvolíte skleněnou mozaiku, obklady klasických rozměrů nebo moderní velkoformátové obklady do koupelny, klasická umyvadla nebo třeba designová skleněná umyvadla, v koupelně se hlavně musíte cítit příjemně. Abyste si budoucí koupelnu uměli lépe představit, můžete využít trojrozměrného návrhu, který mnoho firem v současné době nabízí.

Především v malých koupelnách řeší lidé problém, zda do omezeného problému zvolit vanu či sprchový kout. Obecně platí, že muži dávají přednost sprchování a ženy napuštěné vaně. Pokud se vám do kopelny nevejde sprchový kout i vana, můžete zvolit některý z modelů, který kombinuje obojí, vanu i sprchový kout. Altenativou k vanovým zástěnám mohou být i sprchové rolety.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*