Usnadněte si začátek podnikání.

finance

financePokud chcete začít podnikat v nějakém nyní tolik žádaném řemesle, jako je například instalatér, pokrývač, zedník, truhlář a podobně, můžete začít pracovat jako fyzická osoba coby živnostník s osvědčením o registraci (živnostenským listem). Podnikání jako  osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) má však svá omezení a úskalí.  Jedním z nich je například výplata nemocenské, peněžité pomoci na mateřské dovolené a podobně. Pokud se vám bude dařit, budete pravděpodobně muset najmout další pracovní síly a založit si firmu. Nejčastěji voleným způsobem je založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.)

S.r.o. může být založena jednou osobou či až 50 osobami. K jejímu vzniku je nutné sepsat zakladatelskou, případně společenskou smlouvu a nechat firmu zapsat do obchodního rejstříku. Posléze se musíte registrovat na finančním úřadě. Společnost s ručením omezeným ručí za své aktivity celým svým majetkem. Soukromého majetku vlastníků se ale případné závazky nedotýkají.

Základní povinností při založení s.r.o. je složení základního kapitálu 100 000 Kč. Možností jak zcela legálně tuto povinnost obejít je nákup  ready made společnosti. V Evropě i USA se jedná o standardní dobře zavedený postup koupě již existující s.r.o., zapsané v obchodním rejstříku. Po rezervaci společnosti a dodání potřebných dokumentů, je vše připraveno k přepisu společnosti na nového majitele a změně jednatele firmy. Administrativní zatížení je tím velice minimalizováno, protože společnost je připravená k okamžitému prodeji.

S prodejem společností vám bude dodána veškeré potřebná dokumentace o firmě včetně potvrzení o bezdlužnosti firmy a její nulové účetní historie. Můžete si zažádat i o výpis z obchodního rejstříku. Jste si jistí, že kupujete společnost bez jakýchkoliv závazků. Doplňkovou službou k ready made je poskytnutí virtuálního sídla pro vaší firmu. Nejžádanější jsou lukrativní lokality v Praze.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*