Prvky, které ovlivňují vzhled i funkčnost domu.

plastové okno

plastové oknoMnoho lidí, kteří chtějí šetřit náklady na vytápění, se rozhoduje pro plastová okna. Ne všechna plastová okna ale jsou stejně kvalitní, proto by cena neměla být jediným faktorem, při výběru oken. Standardní okna, mají pětikomorový profil. Jsou vhodné pro instalaci do rodinných domů, bytů i komerčních objektů. Do rodinných domků jsou často volená okna s profilem se zajímavě vypadajícím tvarem předsazeného nebo zkoseného křídla.

Důležitou charakteristikou každého typu plastového okna je nejenom zvolený profil, ale i použité zasklení, které výrazně ovlivňuje tepelně izolační vlastnosti okna. Dalším prvkem, který ovlivňuje izolační vlastnosti je kvalita těsnění. Pro zvýšení funkčnosti se používají i zateplené podkladové lišty. Pro nově stavěné nízkoenergetické, případně i pasivní domy se používají plastová okna s šestikomorovým profilem. Plastová okna Kladno montují okna výhradně špičkových profilů německé firmy VEKA a nabízí možnost montáže bezpečnostního kování, jako ochrany proti vloupání. Především plastová okna některých polských výrobců mívají kolísající kvalitu.

Společnost Bohemia Plast Group nabízí služby i v oblasti realizace zimních zahrad. Pokud se rozhodujete pro zimní zahradu, jako pro místo relaxace a pěstování rostlin, je nutné zvolit optimální parametry podle dispozic prostoru i funkce zimní zahrady. Důležité je sladit design zimní zahrady se zbytkem objektu, zvolit vhodné umístění, požadované stavební prvky i druh materiálu.

Podle převládajícího účelu zimní zahrady se řeší její klimatické požadavky, což je klíčové pro volbu materiálů, technických postupů, tepelnou izolaci a zařízení pro vytápění, větrání, případně stínění.

Příjemnou částí návrhu a plánování zimní zahrady je volba tvarů a barev, tak aby zimní zahrada vypadala vizuálně atraktivní z každého pohledu. Zimní zahradu lze dodatečně realizovat i po dostavění domu. Je důležité myslet na to, zda bude zimní zahrada koncipována jako oddělený prostor či zda bude průchozí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*