I menší dodavatelé plynu bojují o zákazníky.

plyn

plynZ nejrůznějších médií se lidé dozvídají, že změnou dodavatele energií mohou ušetřit nemalé částky. Je ale opravdu výhodné dodavatele změnit? A v jakém případě? A jak takovou změnu prakticky provést? Odpověďmi na tyto jednoduché otázky se budeme zabývat v tomto článku.

Ano, změnou dodavatele plynu může domácnost ušetřit i několik tisíc Korun, ovšem v případě, že zvolí výhodnější nabídku, než jakou nabízí její stávající dodavatel. Od roku 2005 totiž vzniklo konkurenční prostředí i pro obchod s energiemi. Domácnost výrazně ušetří na ročním vyúčtování plynu v případě, že plyn používá jako topivo k vytápění nemovitosti. Pokud plyn používáte jen k občasnému vaření, nebude změna příliš patrná.

Nejvýhodnější nabídku právě pro váš odběr plynu zjistíte snadno pomocí kalkulátoru na internetu, který nalezne a zobrazí nabídky více než desítky dodavatelů oprávněných podnikat v tomto odvětví.

Za uzavření smlouvy s novým dodavatelem se neplatí žádný poplatek. Pokud se bojíte, abyste nenaletěli podvodnému podomnímu zprostředkovateli, můžete u některých společností využít možnosti, přenechat jim starosti spojené s vypovězením staré smlouvy a dostavit se pouze k podpisu smlouvy nové. Tímto zákaznickým servisem lákají zákazníky především společnosti menší a středně velké, jako je třeba Bicorn nebo Bohemia Energy. Společnost Bicorn nabízí navíc novým zákazníkům milý bonus ve formě jednoho měsíce odběru zdarma a dále poradenství zaměřené na bezpečnost a šetření energiemi.

Společnost X energie s.r.o. zašla v omezování papírování tak daleko, že veškerá administrativa, včetně sjednání smlouvy, posílání faktur a dalších dokumentů se děje pouze elektronicky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*