Proděláte nebo vyděláte na vytápění plynem v roce 2012?

zmena dodavatele

zmena dodavateleV novém roce bude rozpočet domácnost zatížen nejenom změnou DPH, ale například i zdražením cen elektriky a dalším růstem cen pohonných hmot. Zdraží i plyn, v některých městech vzroste poměrně výrazně nájemné. Existuje několik tipů jak ušetřit, tak, abyste nemuseli sahat do rodinných rezerv, nemuseli se omezovat, rušit dovolené a podobně. Je ale třeba pozorně vybírat levné a kvalitní zboží a produkty.

Jedním z hlavních pravidelných výdajů, je platba za vytápění. Prodraží se vytápění elektrickou energií i plynem. Vytápění plynem sice bylo v minulém desetiletí podporováno, jako ekologičtější než spalování uhlí, ale za posledních několik let stoupla cena plynu o cca 30 procent, což v žádném případě není zanedbatelné zdražení. Výše platů totiž většinou spíše stagnovala.

Náplastí spotřebitelům může být uvolnění trhu s energiemi a možnost volby dodavatele plynu. Skončení monopolu přivítaly energetické společnosti i malý odběratelé. I když se ceny plynu neliší nijak drasticky, na vytápění rodinného domu to může představovat úsporu až několik tisíc Korun ročně.

Nplyn levneabídky jednotlivých dodavatelů si můžete snadno porovnat online. Snadno tak zjistíte, jestli se vám změna dodavatele plynu vyplatí nebo zda je vaše nabídka, ta nejlepší.

Změnit dodavatele lze jednou za rok a bezplatně. Změnit dodavatelskou společnost a zajistit si levný plyn není nijak administrativně složitý krok.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*