Centrální vysavače – dokonalý úklid s minimálním úsilím.

centrální vysavač

centrální vysavačJedním s běžných pomocníků při úklidu nejen v domácnosti je vysavač. Princip fungování je v podstatě jednoduchý. Vzduch nasávaný pod tlakem sebou strhává, prach, drobky a jiné nečistoty, které vysavač zachycuje. I vysavače prošly samozřejmě dlouhým vývojem ke zdokonalení funkčnosti, zvýšení účinnosti a zlepšení obsluhy a ovládání.

I centrální vysavač byl navržený pro usnadnění vysávání. Výrazně zvýší komfort vysávání v novostavbách i rekonstruovaných interiérech. Lehká pružná, několik metrů dlouhá hadice se jednoduše připojí k instalovaným vysavačovým zásuvkám a po skončení vysávání se jednoduše ze systému odpojí. Centrální vysavač se skládá z  vysávacího agregátu, kterým je sací jednotka s odlučovačem prachu umístěná v kotelně nebo jiné technické místnosti, zásobníku na nečistoty s filtračním systémem, potrubí zabudovaného po celém domě,  výfukové potrubí pro odvod přefiltrovaného vzduchu mimo budovu, vysavačových zásuvek a vysávací hadice. Je důležitá volba dostačujícího počtu vysavačových zásuvek a jejich rozmístění zabezpečující pohodlné vysávání celého prostoru. Systém se ovládá dálkově, spínačem ve vysavačové zásuvce, v ústí hadice nebo v držadle. Délka hadic je různá, cca do 10 m.

Nasátý vzduch je v  centrálním vysavači zbaven nečistot díky separaci na speciálním filtru a  cyklónovému efektu. Centrální vysavače minimálně víří prach a snižují výskyt alergenů z prachu ve vzduchu v objektu.  K centrálním vysavačům se vyrábí mnoho druhů užitečného příslušenství, například nejrůznější nástavce na vysávání různých typů povrchů a těžko dostupných prostor, teleskopické trubky, speciální zásuvka pro vysávání nečistot z kuchyňské linky, sady na vysávaní PC a další. Můžete si vybrat z několika různých modelů sacích agregátů, všechny s vysokým sacím výkonem a účinnými motory.

Instalaci centrálního vysavače zvládne i zručný domácí kutil. Pokud máte o instalaci centrálního vysavače pochybnosti, zvolte raději odbornou instalaci od specializované firmy. Vyplatí se nechat si profesionálně navrhnout optimální umístění jednotlivých vysávacích zásuvek pro připojení hadice. Dále je potřeba zvolit potrubní rozvody od agregátu k zásuvkám. Následuje instalace potrubního systému a vnitřních a vnějších dílů zásuvek.

Protože pořízení a instalace centrálního vysavače je poměrně významnou investicí, vyplatí se volba centrálních vysavačů se zárukou kvality. Firma Electrolux se zabývá vývojem, výrobou a prodejem vysavačů již 100 let. Nabízí velice kvalitní, spolehlivé centrální vysavače s nadčasovým designem a špičkovým vybavením. Zákazníci ocení i hustou síť servisních míst a možnost dokoupit náhradní díly do 15 let od ukončení výroby daného typu produktu. Centrální vysavače Elektrolux deklarují  30 % úsporu elektrické  energie ve srovnání s běžnými typy centrálních vysavačů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*