Proč zvolit dřevěnou plovoucí podlahu

plovoucí podlaha vzorník

plovoucí podlaha vzorníkJednou ze zásadních otázek při zařizování novostavby nebo rekonstrukci stávajícího domu či bytu je volba podlahové krytiny. Na českém trhu je totiž k dostání mnoho různých typů podlahových krytin pro obytné místnosti. Podlahová krytina se spolupodílí na tom, abychom se v místnosti cítili pohodlně a příjemně. Měla by být příjemná na dotek, dobře se udržovat a pokud možno dlouho vydržet. Podlaha totiž dotvoří atmosféru v pokoji.

Pokud sháníte kvalitní, nadčasovou, zdravou podlahu, začněte uvažovat o dřevěné plovoucí podlaze. A to, že dřevěná podlaha rovná se cena mimo možnosti většiny lidí nemusí být nutně pravda. Náklady můžete ušetřit například tím, že vyberete podlahu přímo od výrobce.

V kamenném obchodě i internetovém obchodě LevnéDřevěnéPodlahy.cz se pro výrobu dřevěných plovoucích podlah používají hlavně české dřeviny s certifikátem FSC, který zaručuje ekologicky šetrné obhospodařování českých i světových lesů. Levná podlaha nemusí v žádném případě znamenat podlahu nekvalitní.

Proč plovoucí dřevěná podlaha?

Zdravé bydlení a přírodní materiály jsou v dnešní době v kurzu. Pokud už jste se rozhodli zvolit jako materiál pro podlahu dřevu, můžete vybírat mezi klasickou podlahou z masivu nebo podlahou položenou plovoucím způsobem. V takovém případě, se podlaha k podkladu se nepřilepuje, nýbrž se na něj jen pokládá. Pokládka není nijak složitá, v případě potřeby je možná i demontáž části podlahy.

Dřevěná plovoucí podlaha netrpí běžnými neduhy podlah z prken. Nevrže, nekroutí se a lépe se čistí. Na trhu lze sehnat plovoucí podlahu různě silnou, obvykle 14 či 15 mm, s šířkou většinou 182 až 200 mm. Vybírat můžete z mnoha dekorů dvou nebo třívrstvých podlah. Podlahy se liší i nášlapnou vrstvou, která bývá 2 až 5 mm silná. Poslední povrchovou vrstvou je většinou vrstva laku.

Dřevěná plovoucí podlaha se jednoduše udržuje a čistí. Háklivá je pouze na velkou vlhkost. Není proto příliš vhodná pro  koupelny či oblast vstupních prostor. Dřevo je přírodní materiál,  „dýchá“ a pokud se poškrábe či jinak mechanicky poškodí, můžete ho přebrousit, případně vytmelit a přelakovat. Plovoucí podlahu lze bez problémů použít i v kuchyni. Kvalitní dřevěné podlahy bývají certifikovány pro teplovodní podlahové topení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*