Jak začít s podnikáním.

ready made

ready madeVětšina lidí, kteří si zkusili vydělávat na chleba podnikáním, by za zaměstnanecký status neměnila. Obě formy, tedy zaměstnanec i podnikající fyzická či právnická osoba, mají své klady i zápory. Zaměstnanecký poměr přináší jistotu stálého přijmu, musíte se ale přizpůsobit pravidlům společnosti, pro kterou pracujete.

Podnikání jako OSVČ

Nejčastější a nejjednodušší forma podnikání v České republice je podnikání jako jednotlivec – osoba samostatně výdělečně činná. Mnoho lidí volí tuto formu podnikání i jako formu přivýdělku k zaměstnaneckému poměru. Získat osvědčení o registraci  (živnostenský list) je poměrně snadnou záležitostí. Pokud se osoba se zájmem o podnikání v některé z mnoha volných živností dostaví na živnostenský úřad, stačí pouze prokázat totožnost, věk nad 18 let a trvalé bydliště v České republice.  Mezi omezení podnikání jako fyzická osoba patří únik zisku během nemoci a ručení za případné ztráty z podnikání celým osobním majetkem.

Podnikání jako S.r.o.

Nejčastěji podnikají v Česku firmy jako Společnosti s ručením omezeným. Založení s.r.o. v České republice se řídí několika pravidly.  Před zapsáním firmy jako nového podnikajícího subjektu do obchodního rejstříku, je nutné s.r.o. založit sepsáním společenské nebo zakladatelské listiny. Zakladatelskou listinu podepisuje jedna osoba, jediný majitel budoucí firmy. Od založení do zapsání nové s.r.o. je nutné dodržet časový limit 3 měsíce. Pokud chcete proces založení společnosti zkrátit, můžete zvolit ještě jeden způsob začátku firemního podnikání. Jedná se o nákup ready made společnosti. Tyto  společnosti s ručeným omezeným jsou založené a zapsané v obchodním rejstříku, ale nevyvíjí žádné podnikatelské aktivity a nevykazují žádný zisk ani ztráty. Společnosti nemají žádnou historii a jsou tedy produktem vytvořeným pro další prodej. Ready made společnosti si lze vybrat a rezervovat online. Všechny nabízené společnosti mají splacený  základní kapitál. I ready made nabízené různými společnostmi se ale mohou lišit, především v dokumentaci a nabízených službách spojených s převodem firmy na nové majitele.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*