Rekonstrukce plochých střech

rekonstrukce plochých střech

rekonstrukce plochých střechKdyž požádáte dítě, aby nakreslilo domeček, určitě to bude domek s šikmou střechou. Mnoho novostaveb, ale i starších nemovitostí má ale střechu plochou. Obě varianty mají svá pro i proti. Tvar střechy samozřejmě ovlivňuje výběr střešní krytiny, důležité součásti střešního pláště. U střechy je důležitá hydroizolace i termoizolace a ochrana nosné konstrukce střechy.

Střešní krytiny pro ploché střechy

Za plochou střechou se považuje střecha se sklonem pod 5°. Na tyto střechy se používají krytiny tvořené souvislou litou nebo pokládanou vrstvou. Pro rekonstrukce střech se používají asfaltové pásy a nátěry, plechové krytiny, izolační lepenky i polykarbonátové desky a sokonce i sklo nebo plastové fólie, které lze zatížit kačírkem nebo dlaždicemi. V poslední době jsou stále oblíbenější i tzv. zelené střechy, tedy střechy osázené bylinami, keři a dokonce i stromy.

Asfaltové pásy

Nejčastější volbou pro ploché střechy jsou asfaltové lepenky. Jejich výhodou je poměrně nízká cena i časem osvědčené vlastnosti. Vlastnosti klasických asfaltových pásů jsou zlepšovány přídavky polymerů (například elastomeru SBS) kaučuku a dalších složek. Díky tomu mají moderní asfaltové pásy univerzálnější použití, vyšší životnost, lepší hydroizolační vlastnosti a nižší křehkost a náchylnost k praskání při teplotách pod bodem mrazu se. Naopak, při vysokých teplotách dochází díky aditivům k omezení roztékavosti asfaltu.

Asfaltový pás je tvořen výztuží z nasákavého (strojní hadrová lepenka nebo papírová lepenka) nebo nenasákavého materiálu (polyesterová roura a tkaniny, skleněné rohože nebo tkaniny ze skelných vláken), která je z obou stran kryta asfaltem. Jako ochrana pásu před UV zářením se používá břidličný, křemičitý nebo keramický posyp. Kotvení pásů se provádí mechanicky, pomocí vrutů, šroubů, či teleskopických kotev k nosné konstrukci střechy. Další možností je přitížení pásů pomocí praného kameniva, tzv. kačírku, dlažby na terčích či již zmíněné vegetační vrstvy. Výhodou této varianty jsou lepší tepelně izolační vlastnosti a absence bodových tepelných mostů z mechanického kotvení.

Střechy od AHF Stavby

Pouze správně navržená a provedená rekonstrukce ploché střechy s důrazem na použití kvalitních materiálů a detaily zaručí dlouhou životnost ploché střechy. Společnost AHF Stavby poskytuje kompletní služby pro realizace a rekonstrukce plochých střech. Mezi poskytované služby patří i vypracování projektové a prováděcí dokumentace, vypracování posudků stávajícího stavu díla, energetický audit či statické výpočty. Standardem je vypracování cenové nabídky týkající se konkrétního objektu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*