Vyplatí se změnit dodavatele plynů?

dodavatele plynu

dodavatele plynuSvobodně si zvolit dodavatele energií mohou české domácnosti již několik let. Možnost změnit dodavatele plynu využívají české domácnosti stále málo. Pro zboží v akci a úspoře v řádu korun či desítek korun se lidem vyplatí zajít do jiného supermarketu, se změnou dodavatele energií, ale často zbytečně váhají. Změnit dodavatele plynu se ale vyplatí i domácnostem, které plyn používají pouze k vaření, nejenom velkoodběratelům. Změna dodavatele energií je ze zákona bezplatná. Změnit dodavatele lze pouze jedenkrát za půl roku.

Pokud plynem i topíte a využíváte ho i k ohřevu vody, můžete ušetřit i několik tisíc ročně. Změnou dodavatele lze sice ovlivnit jen jednu ze tří složek ceny, kterou v součtu za plyn zaplatíte, i přesto se nejedná o zanedbatelné částky. Nabídky jednotlivých distributorů se liší cenou za metr krychlový plynu. Dalšími složkami výsledné ceny jsou poplatky za distribuci a skladování. Tyto složky výběrem dodavatele ovlivnit nelze.

Porovnání cen plynu od jednotlivých dodavatelů je možné během pár okamžiků, po vyplnění základních údajů na internetové kalkulačce. Musíte zadat pouze kraj a vaši roční spotřebu v MWh a m3. Je to snadné a časově a administrativně nezatěžující. Pak už si můžete vybrat nejlevnější nabídku a vyplnit smlouvu, která vám dorazí na kontaktní e-mail.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*