České zakrývací plachty

plachty

plachtyOchránit auto nebo jinou věc před působením nepříznivých klimatických podmínek může přístřešek nebo jednodušší a levnější řešení – plachta. Zakrývací plachty jsou odolné, lehké a nepromokavé, ve většině případů vyráběné z polyetylenu, který je barevně a tvarově stálý a odolný vůči nízkým i vysokým teplotám i působení mnoha chemikálií. Plachty využijeme, pokud je potřeba rychle a provizorně zakrýt stavební materiál, stroje, zahradní náčiní a nábytek.

K upevnění plachet na požadované místo slouží kovová oka po obvodu plachty. K upevnění pak lze použít silonovou či jinou šňůru či praktičtější pružnou gumu. Zvolit si můžete nejenom rozměr plachty, ale i její barvu z barevného vzorníku nebo tloušťku, která se obvykle pohybuje mezi 0,2 a 0,4 mm, a hustotu plachty, která obvykle bývá 150 nebo 200 g/m2. Dostatečná gramáž plachty je klíčová pro zaručení jejích vlastností. Nejčastěji se používá plachta zelená, modrá nebo průhledná. Ti, kteří si nevybrali mezi standardně dodávanými plachtami, si mohou nechat vyrobit plachtu na míru.

Další užitečnou pomůckou, kterou využijete třeba na zahradě, je stínící síť, která zajistí soukromí třeba v případě, že hranice pozemku kopíruje pouze drátěný plot nebo pokud není živý plot ještě vzrostlý. I přesto, že se v mnoha případech jedná o provizorní řešení, jsou stínící sítě na ploty velmi funkční. Vyrábí se z velmi kvalitních PE vláken zelené barvy. K spolehlivému ukotvení třeba již k zmiňovanému plotu slouží silonové šnůry provlečené utkanými oky na okrajích sítě. Dobře ukotvená stínící síť odolá i silnému větru. Stejně jako v případě krycích plachet, je i v případě stínících sítí důležitá dostatečná hustota vláken. Mezi další příklady využití stínících sítí patří zastínění jedné nebo několika stěn přístřešku či pergoly, skleníků, pískovišť, tenisových kurtů a nejrůznějších dalších venkovních sportovišť.

Plachty a sítě přímo od výrobce

Pokud sháníte českou kvalitu za rozumnou cenu, na dodání zboží spěcháte či třeba potřebujete specifické rozměry sítě či plachty, objednávejte plachty a sítě od společnosti Plachty Štěpáník, která na trhu působí bez mála dvě desetiletí. V kamenném obchodě v Chvalčově nedaleko Bystřice pod Hostýnem i v internetovém obchodě najdete stálý sortiment plachet a sítí skladem. Součástí sortimentu jsou i záchranné vesty. Firma se neúčtuje balné, na požádání zašle vzorky zboží a výrobek podle přání zákazníka vyrobí do 10 dnů.

1 Comment

  1. Dobrý den,
    potřebujeme bílou zakrývací plachtu
    s oky,rozměrů-2,30 X 4,60.
    Děkujeme za odpověď.
    K.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*