Osvětlení LED je v současné době jasnou volbou

Cesta k úsporám vede přes LED osvětlení! Z následujícího článku se mimo jiné dozvíte, jaké existují možnosti.
Energetické úspory jsou v hledáčku náš všech. Zdaleka se netýká jen a pouze domácností. K úspornému svícení jsou donuceni i provozovatelé skladů, sportovních a průmyslových hal, fotbalových hřišť, tenisových kurtů, stadionů a tělocvičen. Stejně jako obce provozující veřejné pouliční osvětlení. Svítit, jak je vidno, je třeba v podstatě na každém rohu. A energetická krize nás donutila tak činit pokud možno co nejefektivněji a nejúsporněji. LED svítidla a osvětlení je v tomto ohledu jasnou volbou. Vynikají nízkou spotřebou energie a dlouhou životností. Ty nejkvalitnější modely vydrží 100 tisíc hodin nepřetržitého provozu. Pojďme to však vzít hezky popořádku.

Osvětlení domácnosti

V interiérech domácností mají své místo nejenom LED žárovky, nýbrž rovněž LED panely a LED pásky. Nabízejí se také centrální stropní LED svítidla, LED stojací i stolní lampy. Při výběru LED svítidel postupujte stejně jako při výběru svítidla klasického. Například obývací pokoj si žádá jedno svítidlo centrální a v závislosti na počtu odpočinkových zón pak několik těch doplňkových. Do ložnic patří spíše stolní lampičky a v kuchyních je spolu s jedním svítidlem centrálním vhodná například LED páska sloužící k osvětlení kuchyňské linky. Na trhu ale najdete i LED lampy čistě dekorativní primárně sloužící k navození atmosféry.

Osvětlení veřejných prostor a průmyslových

Jak jsme již zmínili v úvodu tohoto článku LED osvětlení má své místo i v osvětlení pouličních prostor. Nabízejí se úsporné parkové i pouliční LED lampy různých tvarů a velikostí. LED technologie se ale využívá i při osvětlení sportovních hal. A samozřejmě i hal průmyslových. V nabídce jsou slabá 75Wattová až po extrémně silná průmyslová svítidla s příkonem 180 Wattů.

Osvětlení tělocvičen a sportovních hřišť

Jak na osvětlení tělocvičny? Zde jsou nutná svítidla, která přežijí i náraz volejbalovým míčem, a přitom pro výuku tělesné výchovy poskytnou dostatečné množství světla. Řešením jsou LED svítidla lineární i závěsná průmyslová. Možné ovšem jsou i speciální reflektory. Jiné modely jsou pak vhodné pro osvětlení stadionu a venkovního hřiště. Zde odborníci zase doporučují LED reflektory s různými optickými systémy.

Tímto ale nabídka trhu zdaleka nekončí. Například na e-shopu silring.cz najdete svítidla do skladů, svítidla do výbušného prostředí i speciální osvětlení pro růst rostlin. Konkrétní model je ale vhodné vybírat po konzultaci s odborníky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*