Jak co nejlépe vyčistit digestoř

Digestoř je bezpochyby jednou z nejvíce znečištěných spotřebičů v kuchyni. Díky mastnotě může vypadat opravdu velice nevzhledně, a navíc velké nánosy nečistot mohou v tomto případě vést až k vyhoření. Pokud jste svou digestoř již dlouho nečistili, naprosto chápeme, že se vám do toho nechce a práci oddalujete co to jde, protože se bojíte velkého boje. My vám ale poradíme pár osvědčených triků, díky kterým si práci co nejvíce zjednodušíte.

Čištění digestoře je důležitější, než si možná myslíte

Pravidelné mytí tohoto spotřebiče je velice důležité nejen kvůli vzhledu ale také kvůli bezpečí a účinnosti digestoře. Je logické, že čím více špinavou digestoř máte, tím je snížena její schopnost páry odsávat, a navíc bude i mnohem více hlučnější. Co je ale nejpodstatnější je otázka bezpečnosti. Díky mastné vrstvě na digestoři totiž můžete poměrně jednoduše vyhořet. Nachytané tukové částice ve filtru mohou velice jednoduše chytit. Pravděpodobnost požáru je o to vyšší, pokud máte plynový sporák.

S myčkou máte vyhráno

Pokud máte myčku na nádobí máte velmi usnadněnou práci. Nejvíce špinavý na celé digestoři je kovový filtr, který může být také obtížné pořádně vyčistit. Pokud máte myčku na nádobí můžete tento filtr umýt v ní. Myjte ho nejlépe samostatně bez dalšího nádobí a spíše na nižší teplotu. Je dobré filtr čistit pravidelně, ideálně alespoň jednou za měsíc.

Roztok jedlé sody

Vezměte si velký hrnec, nebo jakoukoliv jinou velkou nádobu, tak aby se do ní dal ponořit celý filtr. Do nádoby pak dejte horkou vodu, do které přidejte celý menší balíček jedlé sody. Filtr do roztoku ponořte a chvíli nechte odmočit. Poté by měla jít špína z filtru jednoduše setřít.

Čištění vnější strany celé digestoře

Samozřejmě filtr není to jediné, co je třeba na digestoři čistit. Mastná špína se usazuje po celém jejím povrchu, a tak nesmíte zapomínat ani na čištění těchto míst. I tuto část digestoře vám doporučujeme čistit přibližně jednou za měsíc. Při čištění se vyvarujte používání prostředků obsahujících alkohol, nebo chlor. Pokud nechcete povrch digestoře poškrábat nepoužívejte při čištění drátěnku, ale na pomoc si raději vezměte hadřík nebo jemnější stranu houbičky. Povrchy lakované můžete mýt vodou a oblíbeným mycím prostředkem. U nerezových povrchů je nutná určitá opatrnost, aby se nenarušila ochranná vrstva, díky které nedochází ke korozi. Proto pro mytí nerezových povrchů využívejte prostředky určené na nerez spolu s jemným hadříkem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*