Obklady a dlažby nevybíráme jen podle dekoru.

obklady do kuchyně

obklady do kuchyněTou hezčí částí zařizování bydlení nebo rekonstrukce je doladění detailů. Vybírat obklady do kuchyně a koupelny a dlažbu  je zábavné. A výběr tak velký. Dlažby se často volí i do hal a na chodby. Zvlášť s podlahovým topením je to totiž ideální podlahová krytina. Snadno se udržuje, má vysokou životnost a zvolit můžete mnoho dekorů a několik typů povrchových úprav.

Ne všechny dlažby a obklady do koupelny a kuchyně jsou ale stejné. Liší v mnoha jiných charakteristikách, než pouze v dekoru a barvě. Keramické obklady lze kombinovat i se skleněnými obklady. Velmi dobře vypadají i skleněné mozaiky. Některé typy dlažeb a obkladů jsou charakteristické minimální nasákavostí a vysokou chemickou odolností vůči běžným skvrnám i chemikáliím.

Obklady a dlažba jsou tím, co utváří charakter každé koupelny i kuchyně. Nejedná se pouze o barevné ladění. I to ale musíte vybírat s rozmyslem, protože podlahu ani obklady stěn neplánujeme minimálně několik let měnit. Módní výstřelky by vás tedy mohly za nějakou dobu omrzet. Jinak působí drobné kachlíky, jinak velkoformátové obklady. Ty mají výhodu v menším množstvím spár. Obecně se větší formáty obkladů volí spíše do větších prostor. Celek lze rozbít několika detaily, jako jsou mozaiky nebo obklady s výraznějším dekorem či reliéfní strukturou.

Vybírat můžete mezi glazovanými a neglazovanými keramickými dlažbami. Glazura tvoří na dlažbě povrchovou vrstvu s minimální pórovitostí. Ještě kompaktnější povrch mají slinuté dlažby, které se vyrábějí z živce a jílu při vysokých teplotách a tlaku, což jim zajišťuje ještě vyšší odolnost.

U společnosti Kerabel si můžete vybírat mezi vysoce kvalitními obklady a dlažbami s klasickými či moderními dekory a přírodními dlaždicemi nejrůznějších rozměrů od italské společnosti Ceramiche Supergres, dlaždicemi ve Viktoriánském stylu, mozaikami a ručně barvenými dlaždicemi britské společnosti Original Style a v neposlední řadě glazovanými i neglazovanými, případně slinutými dlažbami Refin a dalších značek.

Vybrat si dlaždici v katalogu nebo v prodejně je jedna věc, představit si prostor jako celek, je věc druhá. Pokud si nejste jisti s výběrem obkladů a dlažeb pro daný prostor, můžete si nechat zpracovat realistickou vizulaci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*