Zdravě proti nachlazení

zazvor pravy

zazvor pravyChřipková sezóna je v plném proudu. Mnoho lidí si myslí, že prevence je mnohem lepší, než si pak týden poležet v posteli. Proto se „nadopujte“ vitamínem C a podpořte svou imunitu echinaceou. Když už jste se nachlazení nebo viróze neubránili, zkuste vsadit na přírodní prostředky. Nejúčinnější je léčivý účinek znásobit a zdravé produkty zkombinovat.

Zázvor je přírodní antiseptikum. A med a citrón je prostě klasika. Udělat si domácí léčivou lahůdku ze zázvoru, medu a citrónu, je není těžké. Budete potřebovat pouze tři bio nebo dobře omyté citrony, půl sklenice medu a kus kořene zázvoru.

Omyté citróny a oloupaný zázvor se nakrájí na tenké plátky. Do zavařovací sklenice vrstvíme citron a zázvorem a poté vše zalijeme medem, který dodá sladkou chuť a zároveň směs konzervuje. Naložený zázvor s medem vydrží v lednici i čtvrt roku. Přidat si lžící této směsi do čaje nebo pouze zalít horkou vodou je ale nejenom zdravé, ale také chutné, takže toto zázvorové želé pravděpodobně spotřebujete dříve. Dobrou chuť.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*