Napáječky pro koně, skot, prasata či drůbež

napáječka

napáječkaO všechna domácí zvířata je třeba se řádně postarat. Práci si lze ale v mnoha směrech usnadnit tím, že budete používat kvalitní pomůcky a vybavení. Základem je zajistit zvířatům odpovídající prostor, stravu a dostatek vody.

Existuje mnoho typů a modelů napáječek pro různé druhy zvířat. Pro jedno zvíře se většinou volí miskové napáječky. Plovákové napáječky, které slouží k tomu, aby zvířata pila z hladiny jsou vhodné pro hříbata. Napáječky lze instalovat do boxů, stájí či chlívků, ale i na pastviny a do výběhů. Pokud zvířata pobývají venku i během zimního období nebo jsou ustájena v nezateplených stájích, lze zvolit napáječky s vyhříváním, které mají integrovaný termostat, případně i míčové napáječky a žlaby se silnou vrstvou tepelně izolační polyuretanové pěny.

Na farmách, kde se chová více kusů zvířat se používají různě velké žlaby s plovákem. Velikost by měla odpovídat počtu zvířat, aby se zamezilo zbytečným strkanicím. Větší žlaby mají vypouštěcí otvor pro potřebu vymytí. Některé modely žlabů lze částečně zakopat. Práci s udržováním čistoty napáječek vám usnadní výklopné nerezové žlaby, které se používají například v kravínech. Zvířata by měla mít k napajedlu pokud možno neomezený přístup . Pokud se mohou napít jen v určitou dobu, je to nutné zohlednit větším objemem nádob.

Je jedno zda chováte koně, ovce, prasata, slepice nebo králíky. Existují napáječky pro koně, skot i drobná zvířata. K napájení prasat se používají hubicové nebo miskovité napáječky. Pro slepice a další drůbež postačí jednoduché plastové překlopné napáječky, kdy voda stéka z různě velkého zásobního klobouku do napájecí misky. Drůbež si tak vodu neznečistí a nádoby se snadno myjí.  Větší objem mají napáječky barelové.

Pokud potřebujete koupit napáječky nebo příslušenství k napáječkám, případně jiné vybavení pro farmu a pro svá zvířata, oceníte velký výběr i rozumné ceny internetového obchodu společnosti Kamír & CO.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*