Střešní nosiče nafouknou úložné prostory vašeho vozu

Thule

Stejně tak jako dům, ani auto není nafukovací, a přesto je prostě občas nutné přepravit věcí víc než obvykle. Obvyklým případem je rodinná dovolená. Plně naložené auto, čtyři až pět členů rodiny a moře tašek, které by se měly v ideálním případě vměstnat do osobního automobilu. Jet s vozem vycpaným taškami není jenom nepohodlné, je to i velmi nebezpečné. V případě bouračky, a to i jen malého „ťukance“, mohou totiž neupevněná zavazadla udělat velkou paseku. Mnohem lepší variantou jsou střešní nosiče, tzv. rakve. Existuje mnoho variant střešních nosičů, v dnešním článku se zaměříme na nabídku střešních nosičů Thule.

Na tašky, na lyže?

ThuleModerní střešní boxy Thule se vyznačují tvarem snižujícím odpor vzduchu, a s tím spojené vibrace a hlučnost. Příkladem modelu s ergonomickým designem ve střední cenové hladině je třeba Thule Dynamic 900, který umožňuje převážet předměty o délce až 180 cm. Důraz je kladen na snadné otevírání a zavírání. Oceníte i indikátor dotažení úchytů.

Vyšší třídu střešních boxů reprezentuje například vysoce kvalitní luxusně vypadající střešní box Excellence XT vybavený sítí oddělující prostor mezi lyžemi a ostatními zavazadly a LED svítilnou na pantu víka, centrálním zámkem, oboustranným otevíráním, speciální UV ochranou a venkovními i vnitřními madly. Díky výztuhám na dně a zpevněnému víku je pevný a odolný.

Příkladem levnějšího a jednoduššího modelu, který ale nabízí srovnatelně velký prostor, je Střešní box Thule Ocean 780. Je oblíbený i díky jednoduché montáži bez nářadí a patentovanému zámku, ze kterého nelze vytáhnout klíč pokud není box správně uzavřený. Alternativou v podobné cenové hladině mohou být modely Ranger nebo Thule Touring 100 Aeroskin.

Základem nabídky jsou i nosiče na kola, ať už ty instalované na tažné zařízení nebo na střechu. Pokud nemáte a neplánujete nechat udělat tažné zařízení na svém voze, máte i další možnost kromě umístění kol na střechu. V nabídce švédských nosičů na kola najdete i variantu upevnění na páté dveře. V bohatém sortimentu ale nechybí ani nosiče kánoí kajaků nebo surfů. O těch ale zas někdy příště.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*