Anifest je už za dveřmi

Nejen pro milovníky kreslených pohádek je určena další nabídka, jak strávit příjemné dopoledne, odpoledne, večer nebo rovnou celý den. Už dvanáctý ročník Mezinárodního festivalu animované tvorby je za dveřmi. Akce se jako tradičně koná v lázeňských městech, Teplicích a Duchově, tentokrát od pátku 26. dubna do středy 1. května.

Malým i velkým divákům nabízí to nejlepší z domácí i zahraniční animace. Pokud se v animované tvorbě příliš neorientujete a chcete si trochu rozšířit obzory, doporučujeme vybrat některé z pásem krátkých soutěžních filmů. V nabídce letošního Anifestu samozřejmě nechybí ani profláklé tituly, které už slavily úspěchy na různých festivalech a přehlídkách ve světě. V těchto případech také pravděpodobně nešlápnete při výběru filmu vedle.

Pokud vás zajímá, jak je na tom proslulá česká škola animace, podívejte se na snímky mladých českých tvůrců. A samozřejmě nesmíme zapomenout na děti. V programu se každoročně objevují dvě pásma pohádek každý den. Toho dopoledního se účastní především děti z mateřských a základních škol, ale pokud máte čas a chuť, vyrazte se svými dětmi také. Na výběr bývají tradičně ochutnávky nových večerníčků i pohádky z různých zemí Evropy, které děti jinak nemají šanci vidět. A že je to mnohdy škoda. Ceny za jedno představení jsou opravdu nízké ve srovnání třeba se vstupenkou do multikina. Dopřejte si tedy na letošním ročníku Anifestu, s novým ředitelem Petrem Šplíchalem, alespoň jeden extra pěkný filmový zážitek. Akce je každý rok obohacena o rozsáhlý doprovodný program, ve kterém nechybí výstavy postaviček a kulis z promítaných filmů ani workshopy animačních technik.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*