Na dovolenou s karavanem

karavan

karavanNakoukli jste někdy do luxusního karavanu, třeba na výstavě? Ne? Tak to by vás komfort a funkčnost vnitřního prostoru určitě mile překvapil. V mnoha částech světa slouží karavan pro přechodné, rekreační bydlení, ale někdy i pro trvalé bydlení. U nás volí karavan ti, kteří nechtějí během dovolené pobývat na jednom místě.

Vybavení obytného auta samozřejmě odpovídá i pořizovací cena, která může občas přesahovat i cenu bytu. Pokud potřebujete karavan půjčit jen na několik dní nebo týdnů v roce, využijte služby specializované půjčovny karavanů a vyberte si právě takový, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Vyměňte hotel, penzion či chatu za cestu s obytným autem. Vaše děti to určitě ocení. Je na vás, zda zvolíte cestu k jihočeským rybníkům nebo se vydáte třeba do Pyrenejí či k moři poblíž Benátek nebo zvolíte jinou zajímavou destinaci. Stačí vybrat kemp či jiné místo vybavené pro pobyt s karavanem. Cestování v obytném voze je velmi populární třeba v Anglii nebo v Holandsku. A to, že je dovolená s karavanem levnější, jistě není tím jediným důvodem.

Vaření i spaní v obytném autě děti určitě nadchne. V karavanu nechybí plně funkční kuchyňský kout ani koupelna. Užijte si svobodu pohybu bez nutnosti shánět, rezervovat a platit drahé ubytování. Tam, kde se vám bude líbit můžete zůstat déle. Tam, kde vás to z nějakého důvodu zklame, se nemusíte zbytečně zdržovat.

Zvolte model a velikost obytného přívěsu nebo karavanu a nezapomeňte si zjistit, jeho hmotnost. V technickém průkazu svého vozu najdete limit pro tahání karavanu či přívěsu.  Během cesty dávejte pozor na maximální průjezdné výšky a šířky na komunikacích, raději nezajíždějte do úzkých uliček a jednosměrek v centrech měst a zkuste se s karavanem cvičně projet. Zjistíte, jak se tak dlouhý vůz chová v zatáčkách a vaše cesta bude bezpečnější.

V půjčovně Karavany Bydliky určitě najdete správný karavan určený pro 3 až 4, 5 či 6 osob a navíc vám tam nabídnou dobré podmínky pronájmu. Vybírat můžete z modelů různých značek, velikostí a hmotností, včetně volitelného příslušenství. Všechny karavany a obytné vozy jsou ve výborném technickém stavu, jsou pravidelně servisovány včetně revizí plynu i elektrických rozvodů a mají dostatečné havarijní pojištění. Na konci sezóny je možné některé použité karavany odkoupit za rozumnou cenu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*