Mravenci v domě. Jak se jich zbavit?

V domě se mohou objevit nezvaní hosté, tedy mravenci. Řadí se k obtěžujícím vetřelcům. Objevují se během mrknutí oka, ale potřebujete mnohem více času, abyste se jich opravdu zbavili. Existuje však několik způsobů, jak vyděsit mravence. To je proto, že hledají něco k snědku.

Utěsněte všechny praskliny

Mravenci mohou vstoupit do domů přes netěsná okna. Proto, abyste zabránili vniknutí mravenců do domu, měli byste utěsnit a omítnout všechny praskliny v budově, protože jinak usnadňujete mravencům dostat se dovnitř. Je také důležité pravidelně vyhazovat odpadky a čistit drobky z kuchyňského stolu a pracovních desek, na kterých připravujete pokrmy. Tak se můžete vyhnout přítomnosti mravenců v domě. Je také důležité pevně utěsnit nádoby s potravinami.

S jakými mravenci se můžete potkat?

Nejběžnější v domě jsou faraonští mravenci. Jsou schopni stavět hnízda uvnitř, obvykle jich vytvoří dokonce několik. V důsledku toho se množí rychleji. Dosahují délky až čtyř mm a vyznačují se žlutou, hnědou nebo tmavě červenou barvou. Snadno se dostanou do jídla a přenášejí do něj nečistoty. Mravenci budovy jsou obvykle hosty v dřevěných domech. Rádi dělají hnízda ve dřevě, a proto je lze vidět v děravých lamelách a ve štěrbinách dřevěné podlahy. V domě se můžete také setkat s trávníkovými mravenci.

Jak je vyděsit?

Zkuste citron

Mravenci se mohou objevit jak v domě, tak v bytě a terase. Na žádném z těchto míst nejsou vítáni. Existuje několik způsobů, jak vyděsit mravence. Stačí použít prostředky, které se nacházejí téměř v každé domácnosti. Jedním ze způsobů, jak se zbavit mravenců v domě, je citron. Jeho kyselá chuť a vůně jsou faktory, které je odrazují. Stačí vylisovat citronovou šťávu a promíchat ji s vodou. S takto připravenou směsí je nutné postříkat místa, kde se mravenci vyskytují. Nevýhodou této metody je, že jednorázové použití citronové šťávy není účinné. Musíte ho provádět denně.

Hodí se i česnek nebo jedlá soda

Kromě toho mravenci nemají rádi česnek. Jeho intenzivní vůně by měla způsobit, že mravenci velice rychle zmizí z domu. Takže zalijte několik stroužků česneku vodou a nechte 24 hodin louhovat. Po jednom dni louhování směs uvařte a ochlaďte. Nastříkejte sprej rozprašovačem na místo, kde se mravenci vyskytují. Ocet také působí jako odstrašující prostředek pro mravence. I ten distribuujte na místa s výskytem mravenců. Místo octa můžete také použít černý pepř. Ve směsi s vodou tento hmyz odpuzuje. Dalším způsobem, tentokrát bez nutnosti použití vody, je jedlá soda. Skořice a prášek do pečiva také dobře fungují. Stačí je rozptýlit na mravenčích cestičkách. Mravence odradí i listy rajčat a pelyněk.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*