Klasická kachlová kamna se hodí i do moderních interiérů.

kachlová kamna

kachlová kamnaI ti, kteří si v rustikálním či starobylém stylu interiéru příliš nelibují, uznávají, že kachlová kamna dodají každému interiéru jisté kouzlo. A vůbec se nemusí jednat jen o starou chalupu na vysočině. Kamna s povrchem  tvořeným keramickými kachly se k vytápění domů používají již více než sto let. Dnes jsou vyhledávané spíše než kvůli skvělým schopnostem vytopit prostor, kvůli designu a kráse. Výborná akumulační schopnost kachlů zajišťuje dlouhou dobu výhřevnosti kamen a nízkou spotřebu paliva. Umělecké zpracování jednotlivých kachlů i celých kamen odpovídá době a stylu, ze kterého kamna pocházejí. I dnes si můžete pořídit repliku barokních či secesních kachlových kamen.

Kachlová kamna jsou přirozenou dominantou mnoha moderních interiérů. A nutno říct, že si i s moderním stylem skvěle rozumí. Vytápění kamny je příjemné kvůli sálání tepla, které je do vytápěné místnosti postupně předáváno několik hodin. Kachlová kamna mohou sloužit jako druhý systém vytápění a vytopit jimi lze i několik místností. Většina dnešních kachlových kamen se hodí pro spalování dřeva. V minulosti se v kamnech topilo i uhlím. Pro zvýšení účinnosti kamen a k dokonalému prohoření spalin sloužilo zdokonalení topeniště s přívodu předehřátého vzduchu.

Keramické kachle mohou mít nejrůznější barvy i povrchové struktury. Díky speciálním kamnářským omítkám je v současné době možné zvolit kamna s omítnutým povrchem.

Společnost Mountfield nabízí tradiční kachlová kamna od renomovaných výrobců Romotop a Haas+Sohn. Každá kachlová kamna jsou díky tradiční ruční výrobě kachlů narostým originálem. Vybrat si můžete z rozměrově menších i prostornějších kachlových kamen. Pro příležitostné i každodenní vytápění objektu. Zvolit můžete z několika barevných variant, které budou skvěle ladit s kterýmkoliv interiérem. Důraz je kladen na jednoduchost a čistotu tvarů, výborné řemeslné zpracování a na detail, kterým může být například zajímavé prosklení či čistě zapuštěná klička.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*