Čistit zahradní jezírko lze i biologicky, bez použití bazénové chemie.

Dennerle

DennerleModerní styl zahrad hlásá co možná nejvíce přírodní prostředí zahrady, ať už se rozhodnete pro jakýkoliv design vaší zahrady. Velmi oblíbenou oázu klidu na malé i rozlehlé zahradě tvoří zahradní jezírka. Je jen na vás, zda zvolíte malé jezírko osázené mokřadními a vodními rostlinami, nebo jezírko, které bude kromě okrasné funkce plnit i funkci koupací. Nejjednodušším způsobem, jak si na zahradě jezírko vytvořit jsou plastové bazénky různých tvarů a velikostí, které po správném osázení a úpravě působí velmi přirozeným dojmem. I v poměrně malých nádržkách lze pěstovat okrasné koi karásky, popřípadě koi kapry. Pokud je jezírko mělké, přes zimu celé promrzne a je nutné ryby před zimou vylovit.

Obecně platí, že čím menší jezírko tím zranitelnější je jeho ekosystém. Větší, vhodně osázené vodní plochy mají samozřejmě vyšší schopnost samočištění. Ale ani pokud máte na zahradě malé okrasné jezírko nemusíte používat velká množství různé bazénové chemie na omezení růstu sinic, řas a podobně. Výrobky Dennerle jsou přípravky na přírodní bázi určené pro zahradní jezírka nebo akvária. I řas se lze zbavit přírodní cestou pokud použijete přípravky proti řasám na přírodní bázi. Můžete podpořit přirozenou samočistící schopnost jezírka přídavkem bakteriálního přípravku. Bakterie v přírodě odbourávají biologický materiál, jako je napadané listí, zbytky trávy a podobně.Velké nánosy bahna na dně jezírka jsou na škodu, protože odčerpávají kyslík.

Řasy ve vodní ploše bují pokud mají dostatek živin. Mezi základní živiny patří dusík, limitním prvkem pak bývá fosfor. Odstraněním biologicky dostupného fosforu ve vodním tělese, účinně snížíte růst řasových nárostů. Voda tak bude průhledná a navíc použitím přípravků na přírodní bázi, nesnižujete kvalitu vody, která není toxická pro ryby ani jiné živočichy. Nemusíte se ničeho obávat, když se váš pes se zahradního jezírka napije.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*