Na velikosti dětského nábytku záleží. Přizpůsobte ji růstu dítěte

Svět malého dítěte se neustále mění a je na nás dospělých, abychom svým potomkům přizpůsobovali jejich okolí v závislosti na tom, jak rostou a vyvíjejí se. Na tom, jak podnětné prostředí jim připravíme, závisí jejich další rozvoj. Proto je důležité nebát se při výběru dětského nábytku barev a vsadit na detaily. Dětský nábytek totiž již dávno není jen karikaturou nábytku pro dospělé. Má jít o funkční kousky, které bude vaše dítě denně používat.

Kvalitní dětský nábytek respektuje růst dítěte

Nejde jen o tzv. rostoucí nábytek, kterým jsou nejčastěji židle a stolky a který lze neustále přizpůsobovat velikosti dítěte. Na mysli máme i dětské postele, skříně, komody a další vybavení dětského pokoje. To s dětmi neroste a je potřeba ho neustále měnit. S rostoucím věkem se také mění potřeby dítěte. Zatímco malé miminko potřebuje vlastně jen postel na spaní, skříň na oblečení a drobné hračky a funkční přebalovací pult, předškolák už má úplně jiné potřeby.

Dítě nesmí být nábytkem omezováno

Ve všech případech ale platí, že nábytek i dekorace by měly být přizpůsobeny aktuální velikosti dítěte. To znamená, že dítě, které začíná dělat první krůčky, rozhodně neocení velkou skříň na hračky a oblečení, ale mnohem přístupnější pro něho bude komoda, do které dosáhne a kam snadno uklidí vlastní hračky. S růstem dítěte byste měli začít uvažovat i o nové dětské posteli. Zatímco miminko si spolehlivě odpočine v postýlce s bočnicemi, malý neposeda, který zkoumá svět okolo sebe, mnohem více ocení stylovou dětskou postel se zábranami, které ho podrží ve spánku, ale umožní mu zároveň postel opustit.

Nábytek vybírejte s dětmi

Dětský nábytek by děti měly být schopny především aktivně používat. Proto vybírejte spíše z nižších barevných skříněk a knihoven, na které váš potomek snadno dosáhne a bude si do nich moci sám ukládat své věci.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*