Kvalitní ventilátory vám pomohou přežít horké letní dny.

ventilátory

ventilátoryPočasí je na jaro neobvykle teplé, ale překvapuje nás i velkými teplotními skoky. Jeden den raději přitápíme, další vystoupají teploty nad 25 stupňů. Ochladit se můžeme například v klimatizovaných prostorech nákupních center nebo kanceláří. Klimatizace ale může negativně ovlivnit naše zdraví. Pokud trávíme čas v podchlazených místnostech a venku je parný den, snadno podlehneme nachlazení.

Jak se tedy doma nebo v práci neupéci? Levným, pohodlným řešením mohou být volně stojící ventilátory. Větráky většího průměru vrtule v provedení na vysoké, někdy výškově nastavitelné noze, ovívají poměrně velkou plochu. I menší stolní modely mohou být výkonné. Kvalitní ventilátor nepoznáte pouze dostatečného výkonu. Jeho chod by měl být maximálně tichý, aby nás nerušil při práci ani odpočinku a intenzita proudění vzduchu regulovatelná. Některé modely mají nastavitelnou mřížku větráku a oscilaci větráku. Lze snadno změnit směr foukání vzduchu. Obvyklý bývá tří nebo pěti rychlostní chod.  Vyšší životnost i stabilitu mají volně stojící ventilátory v nerezovém provedení. Samostatně stojící nebo menší stolní větráky lze snadno přemístit podle potřeby. Jediným omezením použití je dosah přívodu elektrické energie.

Náročnějším řešení ochlazování interiérů jsou ventilátory potrubní či axiální nástěnné ventilátory  pro zabudování na zeď, do stropu či do okna. Jednotlivé modely se liší průměrem odtahu a sacím výkonem. Při výběru ventilátorů určených pro zabudování je potřeba zvážit i možnost čištění a údržby, hlučnost větráků při chodu a design. Většina modelů má nastavitelný elektronický časovač v rozmezí několika minut až několika desítek minut. Lze zvolit rychlost větracího režimu, přičemž režim nižší rychlosti se používá pro větrání po celý den. Sofistikované modely nástěnných ventilátorů mají navíc funkci mikroventilace. Ventilátor může mít dokonce vestavěný teploměr a vlhkoměr.

Jižně od našich hranic jsou velmi používané stropní ventilátory. Většinou jsou tyto ventilátory kombinované s osvětlením pokoje. Využijí se nejenom v hotelových pokojích a společenských prostorech, ale v ložnicích, obývacích pokojích i dalších prostorech. I u stropních ventilátorů lze regulovat výkon. Můžete zvolit ventilátor v příjemném designu, který se bude hodit do vašeho interiéru.

Pokud si nejste jisti, který typ nebo model ventilátoru by byl pro vás optimální, zeptejte se odborníků. Nakupujte větráky ve specializovaných obchodech, kde nabízejí i příslušenství k větrákům a kvalitní servis.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*