Dopřejte svým mazlíčkům kvalitní stravu. Jaká to je?

granule pro psy a kočky

Čím krmit domácí mazlíčky? Na krmení tzv. od stolu, tedy zbytky od oběda, raději zapomeňte. Kočkám ani psům rozhodně nesvědčí.
Češi jsou národem milovníků psů a koček. V přepočtu domácích mazlíčků na osobu v Evropě držíme přední místo. Své mazlíčky opravdu milujeme a jsme připraveni jim i dopřát. Provozovatelé obchodů s krmivy pro zvířata potvrzují, že senioři spíše než sobě dopřejí svým mazlíčkům. Jste na tom podobně a svému chlupáčovi tu a tam rádi přilepšíte? Víte ale vůbec, jaká strava je pro něho nejlepší? V dobré víře totiž svému mazlíkovi můžete i ublížit.

Jaká strava je nejlepší pro kočku?

Nejlepším krmivem pro kočku jsou k překvapení mnohých játra. Opatrní byste měli být s kravským mlékem, byť miska s mlékem ke kočce jakoby podvědomě patří. Obzvláště na venkově se mléko kočkám servírovalo (a stále servíruje) poměrně běžně. Mléko kočkám i chutná, ale moc jim neprospívá. Problémem je laktóza způsobující kočkám průjem. Když už mléko, tak své kočičce pořiďte mléko vyrobené speciálně pro ně. K pití je pro ně nejlepší čistá voda.

Jaké granule pro kočku?

Vhodné samozřejmě je i maso včetně toho syrového. Nejlepší je drůbeží, vepřové jim raději nepodávejte. Myslet byste také měli na adekvátní zastoupení tuků, bílkovin a sacharidů ve stravě. Sázkou na jistotu v tomto ohledu jsou kvalitní granule pro kočky. Všechny důležité živiny obsahují například kočičí granule Whiskas. Nesahejte ale v obchodě slepě po každém balení. Všímejte si především obsahu kvalitního masa. Také platí, že dospělou kočku nekrmíme granulemi pro koťata (obsahující více tuku a speciálních vitamínů), a obráceně. Speciální kategorií jsou granule pro kastrované kočky vyznačující se co nejnižším obsahem bílkovin.

Jaké granule pro psa?

Podobně přistupujte i k výběru psího krmiva. Granule pro dospělé psy také vynikají vysokým podílem masa. V hledáčku vašeho zájmu by měly být granule s minimálně dvacetiprocentním obsahem sušeného masa – granule Calibra dog Premium, které jsou k sehnání na e-shopu 4pes.cz (krmiva pro zvířata Tachov) ho dokonce obsahují o patnáct procent více. K tomu obsahují pivovarské kvasnice, hydrolyzovaná kuřecí játra a lososový olej. Dopřejete-li svému chlupáčovi takovou stravu a k ní i dostatek pohybu, budou se mu psí choroby vyhýbat širokým obloukem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*