Zelenina z truhlíku

Také vás neberou truhlíky plné pelargónií? A co alternativa v podobě truhlíku, který možná není tak dekorativní ale zase nabízí záplavu chutných plodů? Zkuste pěstovat zeleninu nebo třeba bylinky, které využijete v kuchyni. A která zelenina se hodí pro pěstování v nádobách? Pokud zvolíte vhodnou odrůdu, můžete pěstovat nejenom třešňová cherry rajčátka, sladké a chilly papriky nebo jahody, ale také třeba lilek, saláty nebo okurky minisalátovky.

Pokud chcete pěstovat lilek, který se pomalu ale jistě začíná objevovat v našem jídelníčku, zvolte teplé stanoviště, které je chráněné před větrem. Pokud se budete o lilek dobře starat, poskytne vám jedna rostlina až šest lesklých černo fialově zbarvených poměrně dekorativních plodů. Pokud si chcete ušetřit práci se zálivkou, zvolte samozavlažovací truhlíky. Ideální pro pěstování v nádobách je třeba odrůda Mini Bambino.

Ať už se rozhodnete pěstovat kteroukoliv zeleninu, je dobré držet se několika pravidel. Protože budeme rostliny pěstovat v omezením prostoru, je nutné zajistit drenáž. Voda z nádoby musí odtékat nebo je nutné myslet na dostatečně silnou drenážní vrstvu. Použít lze třeba keramzit nebo hrubší štěrk. Velikost nádoby volíme podle zvolených rostlin. Pěstovat zeleninu třeba na balkoně nebo terase můžete nejenom v klasických a samozavlažovacích truhlíkách, ale i v květináčích, kýblech, hrncích, koších či pytlích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*