Kvalitní konzervy pro psi obsahují 80 i více procent masa.

konzervy pro psy

konzervy pro psyVyvážená strava je pro zvířata stejně tak důležitá jako pro lidi. Pokud sledujete složení potravin, které kupujete, zvykněte si dělat to samé i v případě krmiva pro psy nebo kočky. Výživové kvality a hlavně obsah masa se velmi liší u krmiv různých značek a typů. Možná vám konzervy pro psa či kočku, které momentálně používáte přijdou levné, ale zdání většinou klame. Vezmete li do úvahy fakt, že ve většině levných konzerv, které nabízejí supermarkety a některé zverimexy je obsah masa 4, maximálně 8 procent, jsou ve výsledku tyto konzervy velmi drahé. Nekvalitní strava se projeví na zdravotním stavu, aktivitě i srsti zvířete.

Zvolené krmivo by mělo být nejenom kvalitní, vyrobené z kvalitních surovin, ale i určené pro vašeho psa. Krmivo pro psy vybíráme podle jejich velikosti, stáří, kondice, zdravotního stavu. Například psi obřích plemen mají na stravu specifické požadavky, které musejí být při výběru konzervy či granulí zohledněny. I u psů jsou velmi časté potravinové alergie, nejčastěji na lepek. Pro alergické psy a psi se špatným, citlivým zažíváním volíme krmiva bez alergenních potravin. Obecně dobře snášené je hovězí maso a rýže.

Příkladem konzerv s vysokým obsahem masa jsou například konzervy pro psy značky Brit nebo konzervy Animonda, které tvoří téměř výhradně maso. Vybrat si můžete z různých kombinací, například hovězí a jehněčí maso nebo maso kuřecí, králičí a podobně. Většina konzerv je obohacena o vitamíny rozpustné v tucích, tedy vitamíny D a E. Vždy by se měla dodržovat doporučená krmná dávka, která se liší podle hmotnosti i aktivity psa. Překrmování neprospívá psům, kočkám ani lidem. Pro starší psy, kteří mají méně pohybu, jsou zase vhodné granule s menší výživovou hodnotou, ale vyšším obsahem omega 3 a 6 mastných kyselin, antioxidantů a glukosaminu z přírodních zdrojů, obohacené o vitamíny a minerály. Ty prodlouží aktivní život psa, ale nezatěžují zbytečně játra a ledviny. Naopak posilují a podporují pohybový aparát zvířete.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*