S předpřipraveným materiálem zvládne postavit plot každý.

smrkové plotovky

smrkové plotovkyV dnešní době je poměrně snadné na veškerou práci týkající se domu i zahrady najmout profesionální firmu. Tento postup se ale prodraží a ne vždy odpovídá konečný výsledek našim očekáváním.

Jen trochu šikovný kutil zvládne většinu věcí sám. Jedním z případů, jak ušetřit, je stavba plotu u domu či zahrádky. Nejjednodušší je objednání předpřipraveného materiálu. K instalaci plotu budeme potřebovat plotovky a plotová prkna, hranoly a rýgly. Pokud chcete, aby plot nejenom plnil funkci, ale i dobře vypadal, používejte hoblovaný materiál opracovaný ze všech stran. Na stavbu plotu a dalších zahradních dřevěných staveb se používá nejčastěji dřevo smrkové, protože je cenově nejdostupnější. Množství suků ve dřevě je dokonce vzhledově zajímavé. V každém případě se doporučuje dřevo ošetřit ochrannou lazurou. Vždy udělejte alespoň dva nátěry. Zvýší se tím značně životnost plotu. Před samotným přitloukáním jednotlivých plotovech se vyplatí vyměřit mezery mezi nimi tak, aby plot dobře vypadal. Pokud jsou rýgly napojované, lze spoj elegantně schovat pod plotovku.

Vzhled plotovek se mírně liší a jejich výběr závisí jen na vašem vkusu. Většinou mají plotovky horní část je zaoblenou,oblouček je fazetován. Rýgly a hranoly na krajích plotu a u branek, by měly být dostatečně masivní.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*