Terasa doplňuje celkový vzhled domu, proto bychom si na ní měli nechat záležet. Bude sloužit též jako místo odpočinku a shledávání s rodinou a přáteli. Z toho důvodu ji zařídíme útulně, abychom se v ní cítili příjemně. Nemalou pozornost věnujeme podlaze, která udává ráz terasy.
Na materiálu záleží
Terasová prkna se rozlišují podle použitého materiálu, jenž má zásadní vliv na funkční vlastnosti. Nejlevněji vychází prkna z plastu nebo plastové směsi s rozemletou dřevní hmotou. Jejich pokládka je velmi rychlá, ovšem životnost se nedá porovnávat s dřevinami. Mezi hojně používané patří dřevo sibiřské, evropské a exotické. Další variantou je ThermoWood neboli tepelně upravené dřevo. Záleží tedy na nás, zda si připlatíme za kvalitu a snadnou údržbu terasových prken, která v nezměněné podobě vydrží i několik desítek let.
Na severské dřevo je spolehnutí
Terasovky vyrobené ze sibiřského modřínu, severské břízy a borovice se vyznačují neskutečnou odolností a pevností. Obsahují totiž pryskyřici, která je chrání před nasakováním vody. Působí tak jako přírodní ochranná impregnace. Terasová prkna bez potíží odolají povětrnostním vlivům a plísni. Nenajdete na nich poškození ani od hmyzu. Jedná se o perfektní materiál pro venkovní použití. Z toho důvodu se často umísťují i v okolí bazénů. V každém případě vybírejte terasovky s oboustrannými drážkami. Urychlují odtok vody a jsou protiskluzové. Kromě toho jsou velmi stabilní a nezkroutí se vlhkostí.
Chození na boso bez obav
Při nákupu terasových prken si rovněž všímejte označení kvality. Nejvyšší třídou je A, kompromisem potom AB. Jelikož mají zdravé, živé a nevypadávající suky, nemusíte se obávat chodit po nich na boso. Proto jsou ideální volbou k bazénům. Obecně platí, že prkna vyšší kvality umísťujte tam, kde budou více na očích. V zadní části poté můžete položit terasovky třídy AB.
Buďte první kdo přidá komentář