Jak na vytvoření inteligentní domácnosti?

Trendem posledních let v oblasti bydlení je nepochybně vytváření inteligentních domácností. Takzvaný smart home vám zajistí pohodlné ovládání řady zařízení a spotřebičů, které jsou součástí interiéru a exteriéru rodinného domu.

Co je smart home?

Inteligentní domácnost si lze představit v mnoha podobách. V první řadě jde o systémy, které vám umožní na dálku ovládat vytápěcí či zavlažovací systém, takže si kupříkladu nastavíte optimální teplotu přes váš notebook či mobilní telefon ve chvíli, kdy se chystáte domů z dovolené či zaměstnání. Při zavlažování trávníku pak nemusíte být přítomni na pozemku, dálkové ovládání se o vše postará.

Aplikace a zařízení, s nimiž dosáhnete chytré domácnosti

Smart home je rovněž o manipulaci s nejrůznějšími spotřebiči bez nutnosti přímého kontaktu. Stačí mít v mobilním telefonu, počítači, notebooku nebo tabletu nainstalovanou příslušnou aplikaci, kterou propojíte se zařízeními. Takto funguje třeba produkt Apple HomeKit, díky němuž nemusíte vlastnit žádnou centrální jednotku. Přes zmíněný produkt, který si nastavíte do vašeho telefonu, se dají kromě jiného tlumit třeba světla v domě a na zahradě, monitorovat kamery, regulovat rolety a termostaty, potažmo dokonce ovládat zámky dveří. Vše probíhá velmi snadno a pohodlně. K tomu, abyste Apple HomeKit mohli používat, je zapotřebí mít v telefonu nebo tabletu operační systém iOS, což je dnes už celkem běžnou záležitostí, takže je systém dostupný pro řadu majitelů nemovitostí.

Na chytré systémy myslete už během zařizování domácnosti

Inteligentní domácnost vám pomohou vytvořit rovněž produkty značky Fibaro. Tato zařízení podporují Apple HomeKit. Zvolit lze například chytré spínače žaluzií, ale také praktické senzory oxidu uhelnatého apod., takže vám pomáhají nejen ke snadnému životu, ale i ke zvýšení bezpečnosti bydlení.

Chytrá domácnost byla ještě před pár lety spíše snem. V současnosti se však už stává běžnou normou v moderních rodinných domech a bytových jednotkách. Leckdy se s přítomností zařízení typu Apple HomeKit a Fibaro počítá již při samotné výstavbě bydlení a vytváření jeho interiérů. Lze je však samozřejmě zakomponovat také do již stávajících a plně vybavených nemovitostí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*