Jak velkou psí boudu zvolit pro konkrétní psí plemeno?

Pokud se snažíte pořídit novou psí boudu pro vašeho domácího mazlíčka, možná jste narazili na různé velikosti těchto příbytků, a nedokážete se v nich zorientovat. Nebojte se, tento článek vám pomůže. Pro různá plemena psů se vyrábí různé psí boudy. Abyste pro svého mazlíčka vybrali to nejlepší, zvažte, jaký typ psí boudy pro něj bude nejpohodlnější.

Velikost psí boudy, o tu jde v první řadě

Velikost psí boudy by měla odpovídat velikosti vašeho psa. Pokud máte malé plemeno, například jezevčíka nebo trpasličího pinče, bude pro vás vhodná psí bouda minimální velikosti. Pro kokršpaněla nebo malého foxteriéra postačí středně velká bouda pro psy. O něco větší bouda, ale stále menší než standard se hodí pro kolie, knírače a podobné pejsky střední velikosti. Pokud máte labradorského retrívra nebo německého ovčáka, pak byste měli zvolit standardní psí boudu. A velká nebo extra velká psí bouda je ideální pro obří plemena, jako jsou například německé dogy, vlkodavové, bernští salašničtí psi a podobně.

Na zimu i na léto

Myslete na to, že bouda by měla psovi poskytnout v létě stín a měla by být dostatečně větraná. V zimě by pak měla poskytnout psovi útočiště před mrazem. To jsou na první pohled dva naprosto protichůdné požadavky. Pokud máte aktivního psa, zvolte robustnější domek, který vydrží určité opotřebení. Počítat totiž musíte i s tím, že pes se bude snažit boudu ochutnávat a přizpůsobovat si ji svým potřebám. Na tom není nic špatného. Jen by vás to nemělo překvapit.

Nezapomeňte na osobnost svého psa

Někteří psi mají rádi svůj vlastní prostor, zatímco jiní dávají přednost blízkosti svého člověka. Pokud je váš pes ten druhý typ, zvolte boudu, která má vpředu otvor, aby na vás viděl. Pokud je váš pes první typ, vyberte si boudu s pevnými dvířky. Důležité je ale také to, z jakého materiálu je bouda vyrobena. Nejčastěji používanými materiály pro psí boudy jsou plast, dřevo a kov. Nejčastěji se ale vyrábí boudy dřevěné. Pokud se vám navíc povede sehnat takovou dřevěnou psí boudu s dopravou zdarma, bude váš pes jako v bavlnce a vy budete bez práce. Co v ušetřeném čase začít přemýšlet nad tím jak naučit psa aport a poskytnout mu alespoň základní výcvik?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*