Klasický nebo designový dřez?

kuchyňský dřez

kuchyňský dřezK základnímu vybavení kuchyně patří kuchyňský dřez a baterie. Vybrat optimální dřez není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Většina klasických dřezů je vyrobeno z nerezu. Nejjednodušší jsou kulaté dřezy. Nejčastěji se volí kuchyňské dřezy, které mají praktický odkapávací či odkládací prostor. Jednotlivé modely dřezů se liší šířkou, hloubkou i materiálem.

Kvalitní kuchyňské dřezy musí být v první řadě odolné vysokým teplotám a rychlým teplotním změnám, odolnost proti nárazu a mechanickému poškození a v neposlední řadě odolnost proti chemikáliím. Při výběru kuchyňského dřezu je potřeba vzít v úvahu i skutečnost, zda budeme chtít  připojit drtič odpadů.

Ne vždy, ale musíte mít v kuchyně to, co mají všichni ostatní. V poslední době jsou k vidění i kuchyňské dřezy jiného typu vyrobené z moderního materiálu algranitu, který je směsí žuly a pryskyřice. Výhodou granitových dřezů je především snadná údržba bez nutnosti použití agresivních čistících prostředků. Většina granitových dřezů je nabízena v atraktivní černé barvě, která se dobře hodí i do výrazných barevných kuchyní. Na výběr ale jsou i méně obvyklé barvy, například zajímavé odstíny béžové barvy.

Do moderních kuchyní jsou velmi vyhledávané rohové kuchyňské dřezy. V nabídce jsou i praktické dřezy s velkou a malou vaničkou, případně dřezy určené do malých kuchyní či originálně řešené designové kuchyňské dřezy.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*