Čerpadla pro čerpání znečištěné či pitné vody.

kalové čerpadlo

kalové čerpadloČerpadlo je známo již staletí. Jeho používání neztrácí na významu ani v dnešní době. Naopak, je nepostradatelným pomocníkem při čerpání vody ze studní a bazénů či vrtů, pohánění vody v zahradních jezírkách, ale i při mimořádných situacích, jakými je zatopení sklepů a objektů po přívalových deštích nebo povodních či pro snižování hladiny spodní vody. V minulosti byly nejrůznější typy čerpadel poháněny lidskou či zvířecí silou. Dnešní modely jsou vybaveny výkonnými motory.

Ponorná čerpadla se využívají pro odstraňování splaškových vod z průmyslového sektoru i například k vyprazdňování žump. Kalová ponorná čerpadla naleznou využití všude tam, kde je třeba odčerpat nebo přečerpat splaškovou nebo jinak znečištěnou vodu, která může obsahovat i pevné částice, písek a další abrazivní částice a nečistoty. V každém případě nesmí být čerpaná voda chemicky agresivních vůči materiálu, ze kterého je čerpadlo vyrobeno.

Kalové čerpadlo je neocenitelným pomocníkem v mnoha průmyslových provozech, při odvodňování vrtů a nejrůznějších stavebních výkopů, používají se i k drenáži míst pod hladinou. Jiné typy čerpadel jsou vhodné pro čerpání čisté, většinou pitné vody ze studní, která má teplotu nižší než 35°C a pH mezi 6,5 a 12. Příkladem takových čerpadel jsou například čerpací soustrojí EVGU nebo vřetenová čerpadla Noria TERCA.

Ne všechna ponorná čerpadla jsou ale vhodná k hlubinnému čerpání. Aby bylo čerpadlo možné použít v několikametrové hloubce pod hladinou vody, je nutné dokonalé utěsnění elektromotoru. Kalové čerpadlo může mít různé parametry. Jednotlivé modely se liší například maximální teplotou čerpané vody či udávaným výkonem a maximálním průtokem. Pro běžné použití postačí lehká jednodušší čerpadla z korozivzdorné oceli, jejichž výhodou je snadná manipulovatelnost a rychlá instalace.

Kompletní sortiment najdete na www.obchodcerpadel.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*