Kdy volit nábytek na míru.

skříně na zakázku

skříně na zakázkuSamozřejmě, že si každý vybaví svůj byt či dům podle svého vkusu. Pokud si s vybavením domácnosti dáte trochu práce, výsledek vás jistě překvapí.

Vše je samozřejmě i otázka finančních možností. Investice do kvality se vám zcela jistě vrátí. Pokud vyberete nábytek v diskontních prodejnách nábytku, nečekejte zázraky. Životnost takového nábytku není vysoká, na přesné a precizní řemeslné zpracování zapomeňte. Naopak, dřevěný nábytek z masivu je na celý život. Obzvlášť pokud zvolíte tvrdé dřevo, jako je buk nebo dub. Ale i borovice či smrk udělají dobrou službu. Dřevo je ale měkčí, takže se nějakým těm rýhám pravděpodobně nevyhnete. Vzhled je více sukovitý, to ale mnoho lidí nepovažuje za nedostatek, právě naopak. Dřevo lze případně namořit do nejrůznějších odstínů.

Pokud zvolíte nábytek ze dřeva, nemůžete sáhnou vedle. V interiéru většinou na první pohled poznáte, pokud je zařízen nábytkem na míru. Opravdu vhodné je toto řešení v malých bytech, kde bojujete s nedostatkem prostoru nebo v půdních prostorech. Nábytek na míru maximalizuje využití prostoru a nik, dovolí vám využít dostatečné množství úložných prostor. Ideální jsou vestavěné skříně na chodbě.  Nábytek na míru v podkrovních prostorech dodá pocit útulnosti a optimálně využije šikminy. Díky nábytku na míru si můžete pohrát i s dětským pokojem. Je možné vytvořit kouty na schovávání, začlenit do vybavení skluzavky nebo třeba horolezeckou stěnu, kterou malí nezbedové určitě ocení.

Díky kuchyni na míru uvaříte a napečete i v malé kuchyni, která musí být maximálně funkční. Představit si návrh v reálu vám pomůže 3D vizualizace. V kuchyni se více než kdekoliv jinde v interiéru používá lamino. Jeho výhodou je především velká odolnost, a ta je především v kuchyni k nezaplacení. Mezi další výhody patří cena a velké množství barevných odstínů, které máte na výběr. Na zcela přírodní materiály ale nemusíte ani v kuchyni zcela zanevřít. Zvolit můžete třeba kvalitní židle z masivu nebo pracovní desku z kamene, která se velmi dobře udržuje a oživí každou kuchyni. Pozor, i lamino může být kvalitní či méně kvalitní. Pokud chcete, aby vám nábytek vydržel bez větších známek opotřebení, vyhněte se tzv. foliovanému nábytku, který sice na první pohled může vypadat dobře a cena vás asi mile překvapí, ale používání je na něm hned vidět. Nezapomínejte na detaily, jako jsou kvalitní zásuvkové pojezdy nebo drátěný program v zajímavém designu, který dotvoří vzhled vaší kuchyně.

Opravdu útulný a zajímavý interiér dělají i dveře. Kvalitní bytelné dveře rozeznáte od těch nejlevnějších modelů na první pohled. A pomyslnou třešničkou na dortu je pak zajímavé kování.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*