Kvalita jménem Canon.

Canon EOS 1100D

Canon EOS 1100DStejně tak jako najdete v každé domácnosti ledničku nebo televizi, najdete tam i foťák. Ve většině případů digitální. Digitální fotoaparáty se za několik málo let po uvedení na trh vytlačily klasické foťáky. Většina lidí se nechá strhnout velikostí karty a možností nafotit tisíce snímků. Z takového množství jich přece musí být několik povedených. I když i opravdu kvalitní fotoapáráty jsou cenově dostupné, většina lidí využívá jednoduchých režimů a fotí na automat. A pro běžné fotky dětí, dovolené, zvířátek a krajinek to vlastně bohatě stačí. Zmáčknout a fotit dokáže i malé dítě. Jestli chcete trochu víc, tedy fotky téměř profesionální, investujte trochu času a přečtete si návod.

Fotoaparáty Canon

Mezi nejvyhledávanější, a to nejenom na českém trhu, patří digitální fotoaparáty Canon. Ti, kdo to myslí s focením opravdu vážně, volí digitální zrcadlovky.

Pokrok nezastavíte, a to se týká samozřejmě i fotoaparátů. Stejně jako při nákupu auta, musíte čekat, že za rok se na trhu objeví nový model vylepšený o další funkce a možnosti. S kvalitním fotoaparátem s vynikající optikou si ale vystačíte dlouho. Stačí dokoupit objektivy podle potřeby.

Canon na rozdíl od zkrachovalého Kodaku, chytil příležitost v podobě digitálů, za pačesy. I když se historie této japonské firmy píše již od třicátých let , vlastní optiku začal Codak používat až v druhé polovině dvacátého století.

Mezi nejoblíbenější modely a stálice na trhu patří  řada G od Canonu, v prodeji je nyní souběžně  PowerShot G11 i vylepšený model PowerShot G12. Jednou z vychytávek novějšího modelu je přední ovládací kolečko pro extra rychlé ovládání clony, rychlosti závěrky a vyvážení bílé. Samozřejmostí je vysoké rozlišení. A překvapivě dobré je i makro, a to především díky hybridní optické stabilizací obrazu.

Focení pro začátečníky

U prvních fotek si asi vystačí s ostřením na všechny ostřící body. U dalších fotek už si můžete pohrát a zkusit ostřit na jeden nebo několik ostřících bodů. I pokud budete využívat pouze několik funkcí foťáku, bude se vám určitě líbit rychlé sekvenční snímání, které je super pro zachycení momentek nebo pokud si chcete být jistí, že alespoň jeden ze snímků bude kvalitní, všichni budou mít oči otevřené.  Další oblíbenou funkcí běžných fotoaparátů je možnost natáčet video. Sofistikované modely umožňují natáčet i video v HD kvalitě. Takové video natočí i levnější digitální zrcadlovky Canon, třeba z oblíbené řady EOS, jejichž cena začíná už na deseti tisících Korunách.  Pokud ale s focením začínáte, určitě si vystačíte s kvalitním kompaktem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*