Kde najdete ucelený sortiment ložisek na jednom místě?

ložisko

ložiskoVyrobit perpetuum mobile se už člověk nějakou dobu nesnaží, ušetřit energii nebo přesněji řečeno maximalizovat efektivitu přeměny energií ano. To není  žádná novinka. Že tření a s tím spojená ztráta energie není žádoucí, věděli už v antickém Řecku již před více než dvěma tisíci lety. Tak stará je totiž historie ložiska, které stále slouží ke stejnému účelu jako tehdy, snižuje tření při posuvném či otáčivém pohybu dvou částí stroje.  Ložiska se používají v mnoha odvětvích průmyslu, například v průmyslu automobilovém.

Do odbornějších zásahů, jako je třeba výměna ložiska kola osobního automobilu, se bez předchozích zkušeností raději sami nepouštějte. Ložiska jsou od výroby velmi odolná a jejich životnost není malá. Časté namáhání ve spolupráci s nečistotami, ale může dát ložisku v náboji kola zabrat. To se projevuje hlavně zvýšeným hlukem za jízdy, který neklesá ani při nižších otáčkách motoru, a vůlí kola. Cena nového ložiska ale bude samozřejmě jen zlomkem celkové ceny, kterou si servis za výměnu ložiska naúčtuje.

Kde nakoupit?

V sortimentu společnosti Techseal tak najdete ložiska radiální i axiální, valivá ložiska kuličková, válečková, jehlová, soudečková i kuželíková a také samozřejmě ložiska kluzná a upínací. Společnost Techseal je specialista na utěsňování a v jejím e-shopu najdete nejrůznější typy průmyslových a automobilových řemenů, jednobřitých i dvoubřitých gufer – manžet ze všech elastomerových materiálů, O-kroužky, X- kroužky či nejrůznější typy hřídelových a ložiskových těsnění používaných například proti prachu –V kroužky VA, V kroužky VL, V kroužky VS a v neposlední řadě i doplňkový sortiment v podobě lepidel, silikonů a tmelů, upevňovačů, aktivátorů a primerů, maziv a čističů. Jen málokterá ložiska fungují bez mazání, proto je stále platné rčení „Kdo maže, ten jede“. Pokud už ale dojde k opotřebení ložiska, v sortimentu firmy Techsteal si určitě vyberete.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*