Relax v parní sauně

parní lázeň

Léto je sice v plném proudu, ale právě nyní je čas na to, uvažovat o saunování v domácím prostředí. Během sychravého podzimu a chladné zimy je totiž relax v sauně k nezaplacení. Teď už jde jen o to zvolit typ sauny, který vám bude nejlépe vyhovovat. Přínos sauny je ale jasný, prohřátí zatuhlých a namáhaných svalů a kloubů, prokrvení pokožky a odplavení nahromaděného stresu.

Protože při pobytu v sauně dochází k pocení, nezapomeňte před pobytem v sauně i po saunování dostatečně doplňovat tekutiny. Pobyt v sauně si neužijete hladoví ani přejedení.

parní lázeňPokud vám nedělá dobře saunování ve společnosti cizích lidí, nevyhovují vám otvírací doby veřejných saun nebo si nejste jisti dodržováním vysokých hygienických standardů, můžete zvolit domácí saunu. To, že je vlastní sauna finančně nedostupná a její pořízení je vázáno na velké nároky na prostor není pravda. Správný typ a velikost sauny pro váš domov vyberete na webu finskasauna.cz.  Samozřejmostí je odborné poradenství i pomoc při realizaci sauny.

Na výběr jsou klasické sauny finského typu, infrasauny i parní lázně. Vysoce kvalitní parní sauny od společnosti Finská Sauna jsou vybaveny technologiemi Harvia z Finska.  Parní sauny mohou být zděné, obložené mramorem či mozaikou, nebo se jedná o komponentní parní sauny.
Společným rysem parních saun je vytápění pomocí vodní páry, která se tvoří v parním generátoru. Základním rozdílem od finské sauny i infrasauny je vysoká vzdušná vlkost přesahující 70%.

Moderní parní generátor Harvia HGX (Helix)

Jedná se o kompaktní účinný a spolehlivý parní generátor pro malé domácí i komerční parní sauny, který vyniká jednoduchým ovládáním a snadnou instalací.  Hlavním požadavkem při navrhování byl bezproblémový jednoduchý provoz řízený stylovým dotykovým ovládacím panelem. Ovládat lze nejenom množství vypouštěné páry, ale také vůni, osvětlení či ventilátor.

Balení obsahuje nejenom vlastní parní generátor, ale také řídící jednotku, teplotní senzor, automatický vypouštěcí ventil a aromapumpu. Na výběr jsou parní generátory HGX o cýkonu 2,2 až 15 kW. Pro veřejné parní lázně se hodí generátory Harvia HGP s výkonem 21,6 či 30 kW.

Pro dlouhou životnost parní lázně a její bezproblémový provoz je velmi důležitá kvalita vody. Problém představuje především tvrdá voda, která vede k tvorbě vodního kamene. Před nákupem vybraného modelu parní sauny je tak nutné dodržet doporučené hodnoty kvality vody, především obsah vápníku a železa. Pokud voda nevyhovuje požadavkům, lze problém vyřešit pomocí úpravny vody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*