Relaxace v domácí sauně.

domácí sauna

domácí saunaSauna je ideálním místem pro relaxaci a načerpání sil, zvlášť pokud počasí venku nepřeje procházkám a pobytu na čerstvém vzduchu. Prohřátí svalů a ztuhlých kloubů vám udělá dobře. Po návštěvě sauny se budete pravděpodobně cítit unavení, ale je to pouze přechodný jev. Naopak, pravidelné saunování má pozitivní vliv na imunitu organizmu. Lidé jsou méně náchylní podlehnout virózám i nachlazení.

Domácí sauny zaručí vysoký komfort a maximální pohodlí při pobytu v sauně. V domácí sauně se lépe uvolníme, než při pobytu ve veřejných prostorech, jejichž hygienické standardy se často liší od našich představ. Blahodárné účinky saunování si tedy stále více lidí užívá v pohodlí svého domova. Domácí sauny lze instalovat do interiéru. Velikost a dispozice sauny se přizpůsobí prostoru, který je k dispozici i přání klientů. Pokud máte větší zahradu, můžete zvolit stylový saunový domek. Není nic příjemnějšího než si po dlouhém zimním dni dopřát regeneraci těla v sauně a po potní kůře vyběhnout do čerstvě napadaného sněhu. Po ochlazení organizmu ve sněhu, ledové vodě nebo na studeném vzduchu bychom před další potní kůrou neměli zapomínat na chvilku relaxace a doplnění tekutin.

Kromě soukromí a vyšší hygieničnosti, domácí sauna umožňuje nastavit si teplotu, tak aby vám vyhovovala. Můžete si zvolit typ lehátka, opěrátka a další vybavení podle vašich představ. Můžete si užívat relaxace potmě nebo zvolit decentní osvětlení, které vám bude maximálně vyhovovat. Můžete se nechat v sauně instalovat audio systém a při odpočinku poslouchat svou oblíbenou hudbu. Navíc si můžete požitek ze sauny dopřávat kdykoliv budete chtít, bez ohledu na otevírací dobu saun pro veřejnost. Sauny prodej umožňuje zvolit obložení, velikost, tvar a styl sauny tak, aby ladila se zbytkem interiéru. Zajímavě vypadá například prosklená stěna v dřevěném obložení či část dveří s mléčným sklem.

Pokud vám teploty kolem 90 stupňů nevyhovují ze zdravotních či jiných důvodů, může být optimálním řešením pro vás infrasauna. O prohřátí organizmu se starají infrazářiče, jejichž paprsky o teplotě 40-70°C pronikají přímo do lidského těla, čímž zahřívají přímo kůži a svaly, nikoliv vzduch v sauně.  Proto se infrasauna doporučuje i pro osoby, které nemohou využívat saunu finskou, pro děti nebo k prohřátí před sportovní zátěží. Klasická sauna i infrasauna má blahodárný vliv na očišťování organizmu od škodlivin, prospívá pokožce, pomáhá vypořádat se se stresem. Při saunování, podobně jako při cvičení se do těla vyplavují endorfiny.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*