Je libo malou chladničku nebo americkou lednici?

Siemens ka 58NA45

Že zmrazené nebo chlazené potraviny vydrží o poznání déle, než čerstvé, to věděli lidé již dávno. K uchovávání potravin používali led či podzemní skrýše. Možná že se dá dřevěná bedýnka s vrstvou ledu už považovat za ledničku, ale do dnešního sofistikovaného zařízení měla ještě opravdu daleko.

Siemens ka 58NA45A víte proč je lednička bílá? Bílá barva dobře odráží paprsky a tak je bílý povrch chladnější. V dnešních interiérech najdeme i lednice s kovovým lesklým povrchem, který ale vykazuje podobné vlastnosti. Každá lednice má chladící médium, které odnímá teplo, tím, že se odpařuje.  Kompresor lednice stlačí chladící médium, kterým je nejčastěji izobutan, který zkapalní. Počet hvězdiček na štítku lednice udává teplotu ve výparníku lednice. Tříhvězdičková lednice zaručuje maximální teplotu ve výparníku mínus 18 stupňů Celsia.

A čím se ještě jednotlivé modely ledniček liší? Zákazníky zajímá kromě výkonu lednice i její spotřeba elektrické energie. Energeticky úsporné chladničky se vyznačují silnější izolační vrstvou a velmi účinným chladicím okruhem. Úspora lednice s A+ nebo A++ spotřebou není zanedbatelná, protože lednice je většinou v provozu celoročně. Dalším důležitým parametrem je například hlučnost lednice, která je důležitá pokud máte lednici umístěnou v prostoru, kde trávíte mnoho času a hluk by vás tedy mohl obtěžovat. U lednic vyšší řady udržuje přesně požadovanou teplotu elektronika. Energeticky úsporné lednice Siemens i dalších značek najdete v internetovém obchodě LevneElektro.cz.

Většina lidí volí některý z modelů lednic kombinovaných s šuplíkovým mrazákem. Stále populárnější v prostornějších interiérech jsou i tzv. americké lednice s užitným objemem 500 a více litrů s velkou mrazící kapacitou. Díky prostoru lze uchovat i dostatečné množství  ledu a ledové tříště. Siemens lednice díky ventilátoru a větracím kanálkům zaručí rovnoměrnou teplotu na všech chladicích rovinách. Po otevření a zavření lednice dojde rychle k obnovení požadované teploty.
Samozřejmostí je i funkce NoFrost, proti vytváření námrazy uvnitř lednice. Výhodou pro zákazníky je i jejich odolnost proti několikahodinovému výpadku elektrického proudu. Vše potřebné lze zjistit na přehledném LCD ukazateli. Lze nastavit teplotu chladící a mrazící části podle potřeby.  Možná oceníte i drobnost v podobě signalizace nedovření dveří.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*