Pevné svázání zboží.

vázací pásky

vázací páskyPro kvalitní balení materiálu a zboží v průmyslu, stavebnictví i zemědělství slouží vázací pásky, které zabezpečí zboží proti nežádoucímu pohybu a možnému poškození při manipulaci. Výhodou moderních vázacích pásek je snadná manipulace. Pásky se liší materiálem a lze je použít pro ruční nebo strojové balení. Vázací technika zahrnuje lehké malé vázací strojky, ruční přístroje s pneumatickým pohonem, poloautomatické  i plně automatické vazače.

Kvalitní vázací pásky jsou lehké a odolné vůči korozi popřp. změnám teplot a UV záření. Zajistí stabilní svázání i při sesychání či jiné změně objemu skladovaného materiálu. Všechny vázací pásky nabízené společností Strapping a vyráběné P.W. LENZEN GmbH & Co. KG splňují normy ČSN 13246 či ČSN 13394.

Ocelové vázací pásky

Ocelové vázací pásky jsou nejčastěji a nejdéle používanými páskami nejenom na našem trhu. Vyznačují se minimální pevností 590 MPa, popřípadě 700 MPa, tažností minimálně 1 % popřípadě 6%. Výhodou proti modernějším PET a PP páskám je možnost použít slabší rozměr při zachování vysoké pevnosti. Úprava povrchu pásky je možná lakováním nebo voskováním, popř. pozinkováním.

Polyethylentereftalátové (PET) vázací pásky

Pásky vynikají vysokou pevností v tahu, teplotní stabilitou a odolností.  Nejsou vhodné pro spoje u zboží, které mění s časem svůj objem. Využívají se hlavně pro páskování těžkého zboží s důrazem na kvalitu svázání, maximální pevnost a bezpečnost. Jsou poměrně levnou alternativou ocelových pásek. Spojují se pomocí ocelové drátěné spony nebo svařením. Pásky lze použít do několika typů páskovacích strojů ručních i automatických. Další výhodou PET pásek oproti ocelovým je odolnost proti korozi a jednoduchá manipulace bez rizika pořezání.

Polypropylenové (PP) vázací pásky

PP vázací pásky jsou vyhledávané především pro svou nízkou hmotnost, vynikají pevnost a přizpůsobení tvaru páskovaného předmětu. I PP vázací pásky lze použít pro ruční tak i pro strojové vázání středně těžkého i lehkého zboží, kartonů a krabic. Nedoporučují se pro páskování těžkého zboží na paletách. Spojují se plastovými, ocelovými, drátěnými sponami či svařením v páskovacích strojích.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*