Zabezpečení domu proti násilnému vniknutí.

protipožární dveře

protipožární dveřePokud chcete minimalizovat riziko vloupání do objektu, klaďte při výběru vstupních dveří důraz na odolnost proti násilnému vniknutí. Bezpečnostní dveře mohou být designově zajímavé. Je jen na vás, zda dáváte přednost přírodním materiálům nebo praktickému laminu. Povrch bezpečnostních dveří může být dýhy nebo masivního dřeva nejrůznějších dřevin včetně exotických. Vybrat si můžete z mnoha barevných kombinací, moření a tvarů a stylů kování.

U kvalitních vstupních dveří oceníte i vysokou tepelnou a zvukovou izolaci. Zvláště pokud bydlíte v rušné části města, oceníte minimalizaci hluku zvenčí. Při vzrůstajících cenách za vytápění se zase vyplatí vybírat dobře tepelně izolující okna a dveře, které sníží tepelné ztráty.

Bezpečnostní dveře  se skládají z mnoha vrstev a součástí. Jejich základem je ocelový skelet. Bezpečnostními prvky jsou například oboustranné pancéřování, bezpečnostní panty s ložiskem, bezpečnostní zárubeň s betonovou výplní nebo automatické zamykací a jistící body. Jednotlivé typy bezpečnostních dveří se liší počtem zamykacích bodů. Zamykacích bodů může být až 24. Vnitřní plocha dveří je vyplněna izolační vrstvou. Dobré izolace je dosaženo i použitím prahu s integrovaným těsněním. Bezpečnostní dveře lze samozřejmě namontovat i do bezbariérových vstupů. Bezpečnostní dveře se dělí na dveře 3. a 4. třídy. Jednotlivé typy dveří se liší specifikací jako je požární odolnost, již zmiňovaná tepelná a zvuková izolace, nepropusnost pro kouř, průvzdušnost,vodotěsnost a odolnost proti zatížení větrem.

Pokud chcete opravdu bezpečné dveře, zvolte protipožární dveře, které v porovnání s běžnými dveřmi výrazně déle odolávají ohni.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*