Jakou zvolit fasádu.

silikonová omítka

silikonová omítkaFasáda budovy je důležitá nejenom pro její vzhled. S trendem zateplování obvodových plášťů budovy jdou ruku v ruce renovace fasád.

Na výběr je mnoho odstínů fasádních barev i omítek. I když barvu vybíráme podle vzorníku, výslednou barvu fasády ovlivňuje i druh, zrnitost a struktura podkladu, světelné podmínky i zvolený způsob aplikace. Při dodělávkách a opravách míst na stěnách tedy není zaručena stoprocentní barevná shoda.

U mozaikových a rýhovaných omítek se doporučuje používat probarvené penetrace, které zaručí barevné sjednocení povrchu a zamezí prosvítání podkladu. EXTHERM nabízí výběr e zhruba tisíce odstínů ze vzorníku omítek a fasádních barev.

U výběru vzhledu fasády nestačí zvolit pouze barevný odstín. Další volbou je výběr struktury a zrnitosti povrchové úpravy omítky. Hladký a rovnoměrný vzhled zdi propůjčí zatíraná omítka s velikostí zrna 1,0; 1,5; 2,0 a 2,5 mm. Zajímavě vypadají i omítky strukturované, s plastickým vzhledem. Struktura omítky může být po nanesení třeba rýhovaná. Podle tahu hladítka lze docílit vodorovných, svislých nebo točených rýh. Velikost zrna lze zvolit 2,0 nebo 3,0 mm.

Na výběr jsou tři základní báze omítek a barev. Jedná se o akrylátové, silikonové nebo silikátové omítky a barvy.

Silikonové výrobky se vyznačují dobrou pružností a prodyšností pro vodní páru. Stejně jako omítky akrylátové dostatečně odpuzují vodu. Výhodou silikonových omítek je i poměrně značná odolnost proti znečištění, plísním a dalším mikroorganizmům. Probarvené omítky jsou použitelné nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Pro spodní části budov a sokly obvodových stěn budov se často používá mramorová omítka složená z barevných kamínků.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*