Investice do dobré matrace se vám vrátí v podobě lepšího spánku.

matrace

matraceI když nežijeme zrovna v čistém životním prostředí, můžeme mnoho věcí ve svém životě ovlivnit. Základem je dostatečně se hýbat, dobře jíst a spát. Když se dobře vyspíte, budete mít dost energie zvládnout nadcházející den.

Zdravotní matrace oceníte i když vás záda a klouby nebolí. Většinu populace v České republice ale bolesti zad a hlavy pravidelně trápí. Kvalitní matrace ovlivní kvalitu spánku. Ale ani optimální matrace neudělá zázraky. Zdraví spánek podpoříte i kvalitní postelí a roštěm, nejlépe polohovatelným. Spát bychom měli ve výšce 25 cm.

Nejlevnější molitanovou matraci seženete již za několik stokorun, zvažte však výhodnost takové koupě. Takovéto měkké jednoduché matrace neposkytují tělu dobrou oporu a nemají co dělat ani v posteli určené pro příležitostné spaní. Lepší typy matrací bývají strukturované, mají různě tvrdé zóny lišící se hustotou materiálu, což zaručí optimální držení páteře během spánku. Různé části těla totiž vyvíjejí různý tlak. Pro vyšší pevnost a stabilitu matrace se někdy používá kokosová vrstva ve středu matrace.

Moderní matrace jsou nejčastěji vyráběny ze studené pěny, která je tvarově stálá a má vysokou životnost. Pokud vás bolí klouby, oceníte matrace ze syntetické pěny, která je díky svým vlastnostem někdy nazývaná líná. Vrstva matrace z líné pěny na tlak a teplo. Přizpůsobí se lidskému tělu a zaručí pohodlné ležení v každé poloze. Matrace s dostatečně silnou vrstvou líné pěny najdou své uplatnění i u lidí s problémy s pohybovým aparátem. Existuje i varianta matrací s línou (viscoelastickou) bio pěnou, která je vyrobena z přírodních olejů.

Starým pružinovým matracím již dávno odzvonilo. Z našeho trhu ale úplně nezmizely. Byly nahrazeny novým typem pružinových matrací, matracemi taštičkovými.

Pokud nechcete slevit z kvality, ale máte omezené finanční možnosti, podívejte se na matrace v akci. Výhodná nabídka obchodu ProSpánek zahrnuje nabídku matrací 1+1 zdarma.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*